FilmNews

Powstaje film o… kostce Rubika

-

3 min czytania

W wieku niemalże 50 lat kostka Rubika nareszcie jest gotowa do wystąpienia na dużym ekranie. Produkcją filmu zajmie się Ashok Amritraj.

Kostka Rubika to zabawka logiczna, która została wymyślona przez Erno Rubika, węgierskiego rzeźbiarza i profesora architektury w 1974 roku. W 1976 została skonstruowana na podstawie projektu i opatentowana w Japonii przez inżyniera Terutoshiego Ishige. Sam wynalazca kostki, gdy w końcu dostał gotowy produkt do ręki, układał ją przez… miesiąc. Pierwotnie zabawka nazywana była Magiczną Kostką, jednak w 1980 roku Rubik uzyskał licencję na sprzedaż pod nazwą Kostka Rubika. W tym samym roku kostka trafiła też Polski.

największa kostka rubika na świecie

Największa kostka Rubika na świecie (źródło: guinnessworldrecords.com)

Na przestrzeni lat jest uznawana za najbardziej popularną zabawkę w historii. Jeśli jakimś cudem ominęło Cię istnienie tego cudownego przedmiotu, już spieszę z tłumaczeniem, na czym polega cała zabawa. Kostkę trzeba ułożyć w ten sposób, aby każda ze ścian miała jednolity kolor. Tylko tyle i aż tyle. W 2010 zespół matematyków za pomocą serwerów Google udowodnił, że ‘boską’ liczbą dla kostki Rubika jest 20. Oznacza to, że każde ułożenie można rozwiązać maksymalnie w 20 ruchach.

Film o kostce Rubika

Film fabularny o roboczym tytule “Rubik’s Cube” zostanie wyprodukowany przez Ashoka Amritraja, a producentami wykonawczymi będą Priya Amritraj z Hyde Park Entertainment i Addison Mehr. Obecnie projekt nie ma przypisanego scenarzysty ani reżysera. Nie jest też jasne, kiedy rozpocznie się produkcja.

Miałem osobisty i nostalgiczny związek z Kostką Rubika od moich pierwszych dni w Indiach. Jestem podekscytowany współpracą i nie mogę się doczekać stworzenia wspaniałego i złożonego wszechświata Rubika.

Powiedział Amritraj w oświadczeniu.

O czym będzie fabuła filmu, możemy się narazie jedynie domyślać. Czy akcja będzie działa się w środku sześcianu, jak w kultowym filmie Vincenza Natali “Cube”? A może to sama kostka będzie głównym bohaterem niczym w “Morderczej oponie”? Czy ścieżkę dźwiękową stworzy Piotr Rubik? Na te pytania uzyskamy pewnie odpowiedź już wkrótce.

Już nie możesz doczekać się premiery? Na przystawkę obejrzyj sobie netflixową produkcję “Speedcuberzy” – dokument, który ukazuje zaciekłą rywalizację i wyjątkową więź łączącą mistrzów w układaniu kostki Rubika na czas.

Czytaj też: Shrek Retold – nowa wersja animacji stworzona z 200 nagrań

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Film