FilmNews

Fantastyczne zwierzęta 3 mają “ostateczne zakończenie” i mogą być ostatnie z serii

-

2 min czytania

Na Fantastyczne zwierzęta i gdzie ich szukać, chyba nałożono klątwę pecha. Prequele Harrego Pottera miały być poszerzeniem świata czarodziei, ale nie były odebrane najlepiej przez fanów i nie zarobiły tyle, ile się spodziewano.

Filmu o Newcie Skamanderze były nękane przez różne kontrowersje i było to wszystko od Twittów J.K. Rowling przeciwko transseksualnym osobom, po wyrzucenie Johnnego Deppa po przegranym procesie, a kończąc na Ezra Millerze, który dusił fana. Wszystkie te rzeczy w połączeniu ze słabym odbiorem i kiepskimi wynikami sprawiają, że planowana seria pięciu filmów nie koniecznie może dojść do skutku. Możliwe, że seria skończy się na trylogii.

Wygląda na to, że studio chce zakończyć serię po trzech częściach. Akcja trzeciej części ma nie pozostawić otwartych wątków fabularnych. Informacja pochodzi oczywiście od Daniela Richtmana informatora filmowego. To właśnie on napisał na swoim Patreonie, że Fantastyczne Zwierzęta otrzymają “ostateczne zakończenie”, czyli film nie pozostawi otwartych wątków. To ma być zabezpieczenie studia w przypadku, gdyby film nie osiągnął zamierzonych wyników, tak jak niektórzy u “góry” podejrzewają.

To oczywiście nie wszystkie problemy. Film miał szereg opóźnień, zarówno przed pandemią, jak i po rozpoczęciu walki z nią. Z tego powodu premiera ma ostatecznie być latem 2022 roku. Oznacza to, że od ostatniej odsłony Fantastycznych zwierząt miną aż cztery lata. Nie dziwne, że niektóre osoby ze studia nie wierzą w sukces filmu. Cztery lata przerwy między filmami z serii, ostatni film Zbrodnie Grindelwalda, który już wtedy nie radził sobie najlepiej oraz obawy o przyszłą frekwencję w kinach nie nastawiają optymistycznie.

Dwa pierwsze filmy zakończyły się dwoma sporymi zwrotami akcji. Pierwszym było ujawnienie Grindelwalda, czyli Deppa, a drugie to sprecyzowanie, że Credence grany przez Millera jest bratem Dumbledora. Teraz raczej nie możemy się spodziewać, że dostaniemy taką bombę w trzeciej części. Jednak prawdopodobne jest to, że podróże Newta Skamandera zakończą się w tej części.

Czytaj też: Męska depresja to przerażająca choroba, której wielu z nas nie rozumie. Gracze też muszą z nią walczyć

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Film