Hype

Facebook wydał 23 miliony dolarów, aby zapewnić bezpieczeństwo Markowi Zuckerbergowi w 2020 roku

-

2 min czytania

Facebook nie oszczędza gdy chodzi o bezpieczeństwo jego twórcy. Jak donosi The Verge, w oświadczeniu, które firma złożyła w Securities and Echange Commission w piątek, można przeczytać, że Facebook zapłacił niemalże 100 milionów złotych, aby chronić Marka.

„Jest synonimem Facebooka, w wyniku czego negatywne opinie dotyczące naszej firmy są bezpośrednio związane z panem Zuckerbergiem i często na niego przenoszone” – napisał pełnomocnik o roli prezesa Facebooka.

Coroczny przegląd programów bezpieczeństwa firmy wykazał, że koszty ochrony Zuckerberga i jego rodziny wzrosły w 2020 r. Facebook wydał  ponad 13 milionów dolarów na podstawowe bezpieczeństwo, jak i dał Markowi kolejne 10 milionów, aby mógł sam zatrudniać pracowników.

Głównie z powodu protokołów podróży COVID-19, zwiększonego zakresu ochrony podczas sezonu wyborów w USA  „I innych okresów o zwiększonym ryzyku bezpieczeństwa”. Doszły do tego także rosnące koszty zatrudniania pracowników ochrony.

„Komisja ds. Wynagrodzeń, nominacji i zarządzania uważa, że ​​koszty te są odpowiednie i konieczne w świetle zagrożeń oraz faktu, że pan Zuckerberg zażądał tylko 1 dolara rocznego wynagrodzenia i nie otrzymuje żadnych premii, nagród kapitałowych ani innego wynagrodzenia motywacyjnego” czytamy w oświadczeniu.

Według oświadczenia Facebook planuje w najbliższym czasie zacząć również dbać o bezpieczeństwo dyrektorów firmy. Głosowanie na ten temat ma odbyć się w trakcie zgromadzenia akcjonariuszy, do którego dojdzie 26 maja tego roku.

Facebook zatwierdził usługi ochrony osobistej dla niektórych dyrektorów niebędących pracownikami w styczniu i lutym.

“W świetle wysokiego poziomu kontroli, z jaką boryka się nasza firma oraz nasi członkowie zarządu i dyrektorzy, a także dynamiczna i pełna napięcia atmosfera po wyborach w USA w 2020 r. oraz atak na Kapitol Stanów Zjednoczonych 6 stycznia 2021 r. ”- wynika z oświadczenia pełnomocnika.

Czytaj też: Turbo Overkill – owoc romansu oldschoolowego FPS-a z Ghostrunnerem

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Hype