GamingNews

Fable – długo wyczekiwany reboot serii powstaje od 4 lat!

-

2 min czytania

Fable powraca! Kilka godzin temu pracownik studia PlaygroundGames poinformował fanów, iż pogrzebana od wielu lat seria ponownie zagości w sercach fanów baśniowych gier RPG!

W ubiegłym roku podczas Xbox Showcase  zapowiedziano reboot serii Fable, która ma zadebiutować na konsolach Xbox i  standardowo na PC. Od tamtego przełomowego momentu gracze przeszukują internet z nadzieją, że dowiedzą się czegoś więcej na temat nowych przygód w królestwie Albion.

Niestety, studio Playground Games (odpowiedzialne za serię gier wyścigowych Forza) nie chce ujawniać żadnych informacji na temat nowego projektu, nad którym prace trwają (prawdopodobnie) od kilku lat. Tak przynajmniej wynika z pewnego wpisu na Twitterze.

Może ci się spodobać: Meżczyzna uciekał przed rojem pszczół, zjadły go piranie!

Z umieszczonej przez pracownika studia wpisie wynika, iż prace nad nową odsłoną trwają dokładnie od czterech lat. Opublikowana informacja sugeruje nam również, że przygotowania do projektu wystartowały już w 2017 roku, czyli rok po zamknięciu studia Lionhead Studios, które pracowało nad skasowaną sequelem serii – Fable Legends.

Na jakim etapie prac znajduje się obecnie nowa gra od Playground Games? Tego nie wiemy. Istnieje jednak pewne prawdopodobieństwo, że na wielki powrót serii nie będziemy musieli długo czekać, ponieważ nowe informacje na temat: daty premiery, postępu prac nad grą, otrzymamy już 15 listopada tego roku o godzinie 19:00, podczas transmisji Microsoft z okazji 20-lecia marki Xbox.

Oczywiście, Fable to nie tylko jedyna gra, która ma pojawić się podczas transmisji na żywo. Według pewnych doniesień wynika, że na streamie pojawi się także kilka gier, które ostatnio miały swoją premierę, np.: Age of Empires 4, czy Forza 5.

Jako fan serii nie mogę się doczekać, aby kolejny raz odwiedzić ponownie Dębową Dolinę, która uważana jest za epicentrum ,,Starego Królestwa” i miejsca, gdzie epicka przygoda nie jednego fana gatunku Fantasy dopiero się rozpoczynała!

A wy, za co ceniliście pierwszą część Fable? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod niniejszym artykułem.

Czytaj też: Pierwsze detale na temat serialu Noaha Hawleya o Ksenomorfach

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming