Film

Ethan Hawke będzie przeciwnikiem Oscara Isaaca w marvelowskim “Moon Knight” na Disney+

-

2 min czytania

Moon Knight będzie serialową adaptację tworzoną przez Marvel Studio dla Disney+. I po tym jak ogłoszono, że główną rolę otrzyma Oscar Isaas, Ethan Hawke został ogłoszony, jako jego przeciwnik.

Start produkcji ma nastąpić w marcu w Budapeszcie.

Moon Knight miał swój debiut książkowy w 1975 roku i przez lata otrzymał wiele inkarnacji swojej postaci. Moon Knight to były Marine, który został najemnikiem z wieloma osobowościami, był również łącznikiem dla egipskiego boga księżyca Khonsiu, ostatnio za to był konsultantem. W ostatnich latach jego historia skupia się na walce postaci ze swoimi zaburzeniami osobowości.

Głównym złoem Moon Knight jest Bushman, kolega po fachu, który jednak zdecydował się zaatakować MK, gdy miał okazję położyć łapy na egipskim złocie. Nie wiemy jednak czy Hawke wcieli się właśnie w niego.

Reżyserem serialu będzie Mohamed Diab, który jest autore bliskowschodniego dramatu pod tytułem Clash. Będzie współpracował z Justinem Benson i Aaronem Moorheadem, który dotąd tworzyli niezależne horrory science fiction – The Endless i Synchronic.

Kariera Hawka rozpoczęła się w połowie lat 80. poprzedniego wieku. Przez lata podkreślał, że nie jest zainteresowany trafieniem do komiksowych filmów. Nie bał się jednak próbować swoich sił w różnych gatunkach filmowych. Grał w indyczych produkcjach, wielkich hitach, horrorach i małych produkcjach, których nikt nie chciał oglądać.

Zadebiutował na scenie teatralnej w wieku lat 13, czego konsekwencją była rola w “Odkrywcach”. Hawke ma na koncie cztery nominacje do Oscarów. Dwie za aktorstwo (w 2002 za Training Day i w 2015 za Boyhood) i dwie za scenopisarstwo (2005 Before Sunries, 2014 Before Midnight).

Ostatnio pracował nad The Norhtman. Nowym filmem Roberta Eggers (autora Witch i Lighthouse), w którym wystąpił razem z Anyą Taylor-Joy.

Czytaj też: Liam Neeson chce wystąpić w serialu Obi-Wan tworzonym przez Disneya

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film