Indie GamingNews

Eldest Souls – zapowiedź ciekawej gry indie, inspirowanej serią Dark Souls! [WIDEO]

-

2 min czytania

Już za tydzień do sprzedaży trafi niecodzienna gra Indie w stylu Dark Souls, stworzona przez studio Fallen Flag, które podzieliło się klimatyczną animacją, promującą ich debiutancką produkcję.

Eldest Souls stanie się przedstawicielem gier z gatunku boss rush, czerpiącym inspirację z serii gier Dark Souls. Wczoraj przedstawiciele studia opublikowali bardzo klimatyczny zwiastun, w którym poznajemy głównego bohatera. Poniżej go przedstawiamy:

Historia opowiada o samotnym wojowniku, który przemierza zniszczony świat ludzi, którzy zbuntowali się przeciwko Starym Bóstwom. W ostatecznym akcie zemsty bogowie uwięzili krwiożercze istoty w murach majestatycznej Cytadeli, siejąc mord i zagładę. W efekcie tego gatunek ludzki czeka zagłada. Jednak pozostaje niewielka iskierka nadziei w naszym protagoniście, który decyduje się uratować swoją rasę i zniszczyć wszelkie zło za pomocą wielkiego obsydianowego miecza.

Produkcja będzie skupiać się na emocjonujących walkach z wymagającymi bossami. Podczas każdej potyczki grający będzie musiał wykazać się refleksem i opanowaniem, tak samo jak w serii Souls. Każda sekunda nieuwagi może doprowadzić gracza do niechybnej śmierci.

Jednak gdy walka zakończy się pomyślnie, wojownik otrzyma sowite wynagrodzenie w postaci mocy bogów, a także rzadkiego wyposażenia, który przyda mu się w dalszej wędrówce. Podczas żmudnej podróży, samotny wojownik pozna wiele niezależnych postaci, które będą służyć mu dobrą radą lub wskazówką.

Deweloperzy obiecują, że każdy, kto wkroczy w świat ,,Zapomnianych Bogów” będzie mógł swobodnie decydować o losach wirtualnego wojownika, a także będzie podejmował decyzję, w jakim stylu ma walczyć z hordą przeciwników.

Nie jestem fanem tzw. ,,soulslików”, jednakże muszę przyznać, że akurat ten tytuł bardzo mnie zaintrygował. Sowity, mroczny klimat i niewdzięczny świat z pewnością przyciągnie mnie do ekranu Switcha.

Eldest Souls zadebiutuje na PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch i PC 29 lipca bieżącego roku.

Dlaczego gry inspirowane serią gier Dark Souls są tak popularne?! Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod niniejszym artykułem.

Czytaj też: “Tha Last of Us” będzie jednym z najdroższych seriali w historii. Pobije “Grę o Tron”

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Indie Gaming