Gaming

E3 2021 odbędzie się w czerwcu, ale tylko w wersji online. Nintendo, Xbox i Ubisoft potwierdziły udział

-

2 min czytania

E3 powróci w 2021 roku w czerwcu w wersji digitalowej. Jak dotąd udział potwierdziły m.in. Nintendo, Xbox, Capcom, Konami, Ubisoft, Take-Two i Warner Bros.

Ilość potwierdzonych uczestników na pewno cieszy, chociaż jak wszyscy wiemy, na E3 nie możemy liczyć na żadne pokazy od chociażby Sony, EA czy Activision Blizzard.

Event został zapowiedziany dzisiaj i odbędzie się między 12 a 15 czerwca.

Oznacza to, że być może w międzyczasie usłyszymy o kolejnym wydawcy, który zdecyduje się pokazać na wydarzeniu.

Póki co nie wiemy nic o nadchodzącym E3, poza tym, że będzie w całości online. Nie wiemy czy E3 zostanie podzielone na streamy dla insiderów i te dla przeciętnych odbiorców gier.

„Przez ponad dwie dekady targi E3 były głównym miejscem prezentacji tego, co najlepsze w branży gier wideo, jednocząc jednocześnie świat poprzez gry” – powiedział prezes ESA Stanley Pierre-Louis.

Zmieniamy tegoroczne targi E3 w bardziej inkluzywne wydarzenie, ale nadal będziemy starać się ekscytować fanów dużymi nowościami i możliwościami wtajemniczenia, które sprawią, że wydarzenie to stanie się niezbędnym centrum gier wideo.

Ostatnie 12 miesięcy w świecie gamingu okazały się bardzo dziwnym okresem. Z jednej strony PS5 i Xbox One sprzedają się na pniu. Z drugiej kolejne gry okazują się albo marne, albo ich premiera jest opóźniania co i rusz w związku z ograniczeniami, jakie narzuciła branży pandemia.

Pytanie czy wydarzenie to jest nas w stanie jeszcze zaskoczyć? Czasy świetności E3 powoli odchodzą w niepamięć, ponieważ coraz więcej firm skupia się na własnych eventach. Wolą sami organizować swoje wydarzenia i mieć pełną kontrolę nad ogłoszeniami swoich gier.  Najlepszym tego przykładem jest oczywiście Sony.

Tak czy siak, będziemy czekać do czerwca i trzymać kciuki za jakieś solidne informacje. Chcemy gier, dobrych gier.

Czytaj też: Odkryto telewizyjną sowiecką wersję”Władcy Pierścieni”. Zaginęła 30 lat temu

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming