GamingNews

Dziś zagramy w Battlefield 2042 – nowe informacje i premierowa aktualizacja!

-

2 min czytania

To już dzisiaj! Battlefield 2042 oficjalnie wystartował! Z tej okazji deweloperzy z DICE postanowili przygotować premierową aktualizację, która usprawnia działanie gry na wszystkich, dostępnych urządzeniach, a także poprawia większość błędów, które zostały wyłapane przez graczy, podczas wczesnego dostępu. 

Wspomniana aktualizacja została oznaczona wersją 0.2.1, która przynosi bardzo wiele zmian w strukturze gry. Aktualizacja ma za zadanie usunąć krytyczne, jak i pospolite błędy, które zostały zgłoszone podczas ostatniego ,,wczesnego dostępu” dla osób posiadających specjalne wydanie przedpremierowe gry. Deweloperzy ze studia DICE skupili się przede wszystkim na stabilizacji serwerów gry oraz zjawisku „rubberbandingu” pojawiający się pod koniec rundy w trybie – All-Out Warfare.

Może ci się spodobać: Hawkeye – Piotr Adamczyk na światowej premierze! Zdradził, z jakim bohaterem z MCU chciałby się spotkać !

Jednak to nie koniec zmian, którą przyniosła premierowa aktualizacja. Twórcy starali się także ograniczyć nieprzyjemne zjawisko ,,sutteringu”, czyli tak zwanych zacięć w trybie ,,Rozłam”, gdzie destrukcja tzw. ,,silosów wpływały na poprawne funkcjonowanie silnika graficznego gry – Frostbite.

Co więcej, deweloperzy bacznie obserwują na bieżąco inne struktury Battlefielda 2042, gdzie również mogą wystąpić podobne przypadki.

Wersja 0.2.1 usprawnia także aspekty wizualne, np.: wyświetlanie imion sojuszników. Polega to na tym, iż na mapie pokazują się gracze, którzy nie zostali jeszcze wykryci lub dostrzeżeni.

Jeżeli chcecie zobaczyć pełną listę poprawek, która wprowadza premierowa aktualizacja, to zachęcamy do kliknięcia załączony poniżej link:

https://www.ea.com/pl-pl/games/battlefield/battlefield-2042/news/battlefield-2042-update-notes-1

Mimo niewielkich problemów w Battlefielda gra się naprawdę dobrze! Pierwsze recenzje, które ukazały się w sieci, wskazują, że gra ma jeszcze dużo do nadrobienia pod względem stabilności serwerów, gameplayu itp., ale na wszystkie wskazane przez recenzentów ubytki można przymknąć oko.

Czytaj też: To niewypanda! Polski zwiastun najnowszej animacji Pixar! [Wideo]

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming