Od redakcjiV.TV

Dżingle systemu Windows śpiewane a cappella

-

2 min czytania

Dźwięki systemu Windows już nie raz były inspiracją dla wielu muzyków, tym razem pora na grupę a capella z Korei Południowej, MayTree.

Większość z nas, korzystających na co dzień z bardziej cywilizowanego sprzętu, jakim jest PC z systemem Windows, ma jego dźwięki na stałe w pamięci. Czy to dżingiel startowy, niebieski ekran błędu czy opróżnienie kosza – wszystkie rozpoznany w ułamek sekundy.

Próbowaliście kiedyś zanucić lub zaśpiewać któryś z tych dźwięków? Wychodzi koślawo, co nie? Niektórym pewnie uda się coś takiego lepiej niż innym, nikt jednak nie przebije południowokoreańskiego zespołu MayTree.

Istniejąca od prawie 20 lat grupa, złożona z piątki znajomych, od 10 lat ma także kanał na YouTube, który wypełniony jest autorskimi projektami, coverami znanych piosenek czy melodii z gier. Co w tym jednak jest takiego interesującego? Otóż wszystko zaśpiewane jest a cappella – od muzyki do słów. Dwie dziewczyny i trzech chłopaków płynnie przechodzi od instrumentów do wokalu i z powrotem. W niektórych wypadkach jest to naprawdę imponujące.

Dwa dni temu pojawił się na ich kanale filmik z dźwiękami systemowymi Windowsa. I muszę przyznać, że niektóre są nie odróżnienia. Przez moment się zawahałem, jak usłyszałem w tle klasyczny dźwięk błędu. Zresztą przekonajcie się sami. Zostawiam was z też ich interpretacją melodii z Super Mario Bros. Tych nigdy nie jest za wiele.

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Od redakcji