FilmNews

Dwayne Johnson ujawnił datę premiery „Black Adam”

-

2 min czytania

Black Adam będzie opowiadać historię antybohatera o tym samym imieniu, granego przez Johnsona. Kilka godzin temu Dwayne ujawnił datę premiery filmu.

Johnson ujawnił datę przed dzisiejszym meczem turniejowym NCAA między UCLA a Alabamą. W krótkiej reklamie można usłyszeć, jak Johnson mówi donośnym głosem:

Hierarchia władzy we wszechświecie DC wkrótce się zmieni!

Johnson opublikował również datę na Instagramie wraz z filmem na Times Square w Nowym Jorku, na którym wypowiada się w roli lektora.

Black Adam będzie opowiadać historię o antybohaterze o tym samym imieniu, którego  zagra Dwayne. Postać Blacka Adama po raz pierwszy pojawiła się w DC Comics w latach czterdziestych XX wieku jako zepsuty czarny charakter. Powoli stawała się antybohaterem, znanym z lekceważenia zasad i konwencji.

Niedawno w filmie został obsadzony Pierce Brosnan jako Dr.Fate. Oznacza to jego pierwszą rolę superbohatera. Dr Fate, znany również jako Kent Nelson, jest członkiem-założycielem Justice Society, który zyskuje supermoce, zakładając magiczny Hełm Losu.

Czarny Adam to drugi film od New Line i DC po świetnym Shazamie! z 2019 roku. Co ciekawe Shazam i Czarny Adam to swoi najwięksi rywale w DC Universe, dlatego możemy się spodziewać, że panowie kiedyś się spotkają.

Black Adama wyreżyserował Jaume Collet-Serra, który wraz z Emily Blunt i Johnsonem współpracował podczas produkcji Wyprawy do dżungli Disneya. Rory Haines i Sohrab Noshirvani napisali najnowszą wersję scenariusza, a poprzednią napisał Adam Sztykiel. Producentem wykonawczym filmu będzie Scott Sheldon z FlynnPicture.

A teraz to, po co tu w ogóle przyszedłeś, czyli data premiery.

Dwayne Johnson ujawnił, że film ukaże się 29 lipca 2022 roku.

Czytaj też: Pierce Brosnan wcieli się w rolę Dr. Fate w “Czarnym Adamie”

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Film