EsportsKulturaMuzyka

Drużyna należąca do Drake’a dołącza do esportowej ligi Call of Duty

-

2 min czytania

100 Thieves to organizacja, której współwłaścicielem jest jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów na świecie – Drake. Organizacja w końcu może się pochwalić oficjalnym zespołem – Los Angeles Thieves.

LA Thieves będzie 13 zespołem w oficjalnej lidze Call of Duty i już drugim teamem reprezentującym Los Angeles. Ich derbowymi rywalami są LA Guerillas.

2020 rok to moment, w którym liga Call of Duty zadebiutowała na świecie. Finał rozgrywek miał miejsce w sierpniu, a pierwszymi zwycięzcami w historii okazali się zawodnicy Dallas Empire.

Jednym z założycieli 100 Thieves jest Matthew “Nadeshot” Haag, którego ksywka powinna być znana dla każdego fana “Call of Duty”. W opinii wielu dziennikarzy fakt, że Nadeshot nie zdecydował się zgłosić swojego teamu do pierwszego sezonu rozgrywek, był sporym zaskoczeniem.

Powodem takiej decyzji były jednak koszty, które musiałaby ponieść organizacja w trakcie pierwszego sezonu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Announcing a new Los Angeles team for the competitive Call of Duty League in 2021: @lathieves. We’re coming home.

Post udostępniony przez 100 Thieves (@100thievesgaming)

“Wygraliśmy dwa mistrzostwa w CODa w 2019 roku. Przerwa w ciągu ostatnich 12 miesięcy, przypomniała nam jak wspaniałymi fanami są fani “Call of Duty” i jak bardzo za nimi tęsknimy.” Wyjawił w oficjalnym ogłoszeniu Haag. “Nasi fani zasługują na najlepszy zespół na świecie – i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby go dostali” dodał.

“Call of Duty League stara się wywołać zmianę w świecie rozrywki, a 100 Thieves podziela tę samą wizję” podkreśliła Johanna Faries, która jest komisarzem ligi. “Nasz inauguracyjny sezon przedstawił fanom niesamowite nowe zespoły, rywalizacje i historie – i podniósł poprzeczkę dla tego, co może osiągnąć profesjonalna scena “Call of Duty”. Dodanie LA Thieves do naszej listy drużyn jest odpowiedzialny za podniesienia ekscytacji jaką odczuwa na myśl o przyszłości naszej ligi”.

Los Angeles Thieves to oczywiście nie pierwszy team organizacji. 100 Thieves wystawia zespoły w rozgrywkach League of Legends, Fortnite, Counter Strike: Global Offensive i Valorant.

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Esports