GamingHypeNews

1500 dronów stworzyło na niebie kod QR dla graczy, którzy chcieli pobrać Princess Connect Re: Dive

-

2 min czytania

Z okazji rocznicy powstania Princess Connect: Re Drive, japońskiej gry RPG, która zadebiutowała 15 lutego 2018 r. miał miejsce podniebny pokaz postaci stworzonych z dronów. Ułożyły one również kod QR, dzięki któremu można było z miejsca pobrać grę.

Drony zwykle kojarzymy z nagrywaniem filmów wideo z wysokości. W ten sposób uwieczniane są między innymi koncerty, czy też trudno dostępne dla człowieka miejsca w naturze. Niesłusznie, bo dobrze “wytrenowane” urządzenia potrafią znacznie więcej. Powoli normą staje się to, że drony tworzą niezwykłe kształty, ponieważ ludzie odkryli, jak spektakularne mogą być widowiska z ich udziałem. Studio Cygames postanowiło więc wykorzystać możliwości latających kamer i sprawić fanom swojej gry Princess Connect: Re Drive nie lada widowisko.

Podczas imprezy, która odbyła się Szanghaju, niebo stało się sceną dla pokazu 1500 dronów, które latały nad całym miastem. Gracze (i nie tylko) byli świadkami pojedynków niektórych postaci z gry. Nie zabrakło też wiadomości tekstowych, które pojawiły się przed nimi, a także ogromnego logo gry, które przykuwało uwagę mieszkańców. Na koniec pokazu, drony stworzyły na niebie kształt gigantycznego kodu QR. Zainteresowani bez problemu mogli go zeskanować prosto z przestworzy, tak samo, jak zwykłe kody QR. Po zeskanowaniu uzyskiwali oni dostęp do spersonalizowanego łącza do gry, gdzie mogli przeczytać o niej więcej informacji. Kod pozwalał także na natychmiastowe pobranie i zainstalowanie Princess Connect: Re Drive na smartfonie.

Zastosowanie kodów QR w Chinach jest bardzo popularne. Użytkownicy polegają na nich w tak dużej mierze głównie ze względu na łatwość dostępu. Wystarczy proste skanowanie i dostęp do internetu, aby w błyskawiczny sposób zainicjować różne działania, w tym na przykład płacenie za produkty bezpośrednio ze swojego telefonu.

Czytaj też: Facebook przed kolejnym gigantycznym wyciekiem danych

Małgorzata Chuchel
Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming