AnimeGamingNews

DOTA doczekała się serialu animowanego na Netflixie-zobacz trailer

-

2 min czytania

Dota 2 to obok League of Legends, druga najpopularniejsza MOBA. Trudniejsza i bardziej wymagająca, ale mająca nie mniej fanów.

Już 25 marca odbędzie się premiera serialu DOTA: Dragon’s Blood na Netfliksie. Wiadomo, że serial będzie składał się z ośmiu odcinków. Jak podaje nota prasowa platformy streamingowej, będziemy śledzić historię Daviona, smoczego rycerza. Jego przeciwnikami będą krwiożercze Scourge. Po drodze spotka legendarnego Eldwurma i księżniczkę Miranę, która ma do wypełnienia własną tajną misję. Okaże się, że Davion zostanie uwikłany w historię przekraczającą jego najśmielsze wyobrażenia. O pierwszej w nocy polskiego czasu pojawił się Tweet.

Produkcją tego serialu animowanego zajęło się studio MIR, które ma na swoim koncie niewątpliwe hity. To właśnie oni odpowiadali za stworzenie “Legenda Korry” (ang. Avatar: The Legend of Korra) oraz nowej wersji “Voltron: Legendarny obrońca” (ang. Voltron: The Legendary Defender).

Nie tylko DOTA od Valve dostaje swój serial animowany. Riot Games już na 2020 rok planował wydanie swojego własnego serialu “Arcane” osadzonego w świecie Lague of Legends. Premiera została przeniesiona na ten rok, ale jeszcze nie ma informacji, kiedy dokładnie.

Czytaj też: Dania buduje pierwszą na świecie wyspę energetyczną

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Anime