Gaming

Doom uruchomiony na Twitterze! Kolejny projekt hitem internetu!

-

2 min czytania

Doom kolejny raz zatrząsł swoją społecznością. Międzynarodowy wyścig polegający na uruchomieniu tej kultowej produkcji na różnych, absurdalnych urządzeniach wciąż nabiera rozpędu. Tym razem dwóch użytkowników o nicku ggerganov i ASPIRINmoe postanowili zemulować tego retro klasyczka za pomocą platformy Twitter.

Tweet2Doom to innowacyjny projekt, który umożliwia rozgrywkę za pomocą popularnej platformy Twitter. Jak to działa?

Aby uruchomić grę, należy wejść na oficjalny profil projektu i ściągnąć wszystkie komendy do notatnika. Kiedy chcemy uruchomić grę, musimy wpisać odpowiedni ciąg skryptu np.: /play 20-u, 10-r, 30-Uar>, 15-r, 90-Uar>, 15-Uar>,10-r,5-p, 20-r, 60-Ual<, 10-l, 5-p, 10-r, 30-u, 20-p”  w odpowiedzi do aktualnego posta. Taka procedura pozwoli nam wygenerować rozgrywkę z pierwszego poziomu gry w formie postu wideo. Niestety, sama zabawa jest dość prosta i zarazem nieprecyzyjna ze względu na jego toporne sterowanie.

Warto podkreślić, że wpisując nowy ciąg skryptu, otrzymujemy losowo wygenerowany Tweet, który rozpoczyna,,nowy stan gry”. Każde losowo wygenerowane wideo to unikatowe podejście każdego fana do tej klasycznej produkcji. Niektórzy bardzo często giną, popełniając podstawowe błędy. Jednak zdarza się czasem, że komuś udaje się ukończyć kilka poziomów.

Obecnie projekt znajduje się we wczesnej fazie projektowej. Wszelkie informacje na temat Tweet2Doom można znaleźć na platformie Github. Co więcej, kod źródłowy gry można za darmo pobrać i wykorzystać do innych kreatywnych celów lub sprawdzić, jak w całości działa sam skrypt.

Jako wielki retrofan jestem ciekaw, jakim kolejnym kreatywnym pomysłem pochwalą się kolejni uczestnicy międzynarodowego wyścigu, którzy zaskakują swoją bujną wyobraźnią, uruchamiając Dooma na absurdalnych urządzeniach.

Przypominamy, że kilka lat temu kilku osobom udało się uruchomić dooma na: teście ciążowym, plasterkach ziemniaków, a nawet za pomocą żarówki (o której pisaliśmy w poprzednim materiale).

Poprzedni materiał o Doomie: Doom uruchomiony na żarówce! Wyścig nadal trwa!

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming