GamingNews

Doom jako gra RTS? To możliwe! Przed wami Age of Doom

-

3 min czytania

Nikogo nie zaskoczy to, że nasza ulubiona strzelanka od studia ID Software została zaimplementowana do innego, wirtualnego świata. Pewien fan postanowił przenieść marsjańską masakrę do legendarnego Age of Empires 2, serwując nową perspektywę dla tego retro klasyka! Panie i Panowie, oto Age of Doom!

O tym, że dwie kultowe serie gier Doom i Age of Empires są niesamowite pod każdym względem, nikomu nie trzeba udowadniać. Z roku na rok dowiadujemy się o niecodziennych projektach, tworzonych przez fanów za pomocą dostępnych narzędzi. Pewien moder o nicku HELLKNIGHT61, świadomy potencjału swoich ulubionych gier, stworzył modyfikację, przenoszącą do AOE2 wszystko, co kochamy w Doomie:

Jako projektant scenariuszy dla społeczności Age of Empires 2 zawsze chciałem stworzyć kampanię DOOM dla silnika gry Age of Empires 2. Chciałem wskrzesić oryginalny silnik DOOM-a do gry Age of Empires 2. To było moje marzenie. Udało mi się stworzyć kampanię DOOM na silniku gry Age of Empires 2, z wyjątkiem ostatniego odcinka Piekła. Ta kampania wykorzystuje wiele efektów dźwiękowych i duszków (wraz z duszkami Doomguy) z oryginalnych gier DOOM.

Age of Doom to kampania dla jednego gracza, w której może on ponownie wcielić się w Dommguy’a, ale trochę z innej perspektywy. Grając w ,,moda” możemy rozpocząć przygodę, składającą się z trzech rozdziałów lub stworzyć swoją własną, losowo wygenerowaną rozgrywkę.

Do projektu przelano kilka elementów z oryginalnego pierwszego i trzeciego Dooma, tj.: dialogi i ścieżka audio, sprite’y przeciwników i głównego bohatera, pociski i efekty wprost do silnika AOE2.

Jak wspomina sam twórca, projekt będzie wciąż wspierany odpowiednimi aktualizacjami, a grając w przyszłości w niniejszą modyfikację, przeżyjemy nową przygodę na kompleksie badawczym UAC. Gdzie główny bohater, zły naukowiec DR. Betruger (Doom 3) otwiera portal do piekielnych wymiarów. Najważniejszym zadaniem gracza jest zamknięcie piekielnego wejścia i eksterminowaniu wszystkich pełzających poczwar. Cała rozgrywka obserwowana jest z widoku izometrycznego, a naszym awatarem sterujemy za pomocą przycisków myszy. Do dyspozycji mamy 3 epizody fabularne i tylko jedną broń – super strzelbę, którą otrzymujemy (praktycznie) na samym początku oryginalnego Dooma. A także kolejne, fabularne rozdziały, inspirowane nowymi częściami kultowego shootera z lat 90- tych.

Jeżeli chcecie zaopatrzyć się w tę modyfikację, należy odwiedzić poniższy link:

https://www.moddb.com/mods/age-of-doom/features/what-is-age-of-doom-d-o-o-m-v10

Czytaj też: Sztuka jako lekarstwo na stres związany z pandemią? Lekarze w Brukseli przepisują wizyty w muzeach

 

 

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming