Podróże

Szukasz pomysłu na bezpieczne wakacje? Dominikana wprowadza darmowe ubezpieczenie od Covid-19

-

2 min czytania

Ministerstwo Turystyki Republiki Dominikańskiej ogłosiło kontynuację planu bezpłatnego ubezpieczenia zdrowotnego do 31 marca. Program jest skierowany do turystów przybywających samolotami komercyjnymi i zatrzymujących się w hotelu.

Plan, który pierwotnie miał obejmować turystów tylko do 1 stycznia tego roku, został rozszerzony, dając turystom nadzieję na bezpieczne i egzotyczne wakacje jeszcze w 2021. Ubezpieczenie obowiązuje od momentu zameldowania w hotelu i obejmuje wszystkie nagłe przypadki medyczne związane z Covid-19. Bezpłatny plan pokryje koszty wizyt ambulatoryjnych, hospitalizacji oraz leków. Dzięki polisie mamy dostęp do wielu ośrodków zdrowia na terenie całego kraju. W przypadku przedłużonego pobytu na wyspie z powodu nagłego przypadku medycznego nie dość, że otrzymamy opiekę specjalisty, to jeszcze zwrócone zostaną nam koszty poniesione w związku ze zmianą daty wylotu. Przedłużenie planu jest działaniem świadczącym o zaangażowaniu władz w odbudowę turystyki, która jest motorem napędowym gospodarki Dominikany.

Rząd Dominikany jest zaangażowany w reaktywację naszej branży turystycznej w skuteczny i odpowiedzialny sposób. Plan bezpłatnej pomocy dla podróżujących okazał się sukcesem, ponieważ pomógł pozycjonować Dominikanę jako bezpieczne miejsce docelowe, w którym turyści mogą korzystać z oferty kraju ze spokojem, że istnieje system opieki zdrowotnej przygotowany do opieki nad nimi w przypadku wszelkich nieprzewidzianych zdarzeń, bez ponoszenia kosztów.

Powiedział David Collado, minister turystyki Republiki Dominikany.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z darmowego ubezpieczenia?

Obecnie w wielu państwach przyjmowania osób “z zewnątrz” jest bardzo ograniczone. W przypadku Dominikany procedura jest o wiele prostsza niż w innych miejscach. Po przylocie na wyspę należy przedstawić wypełniony formularz. Wpisujemy w nim dane kontaktowe oraz poświadczamy, że w ciągu ostatnich 72 godzin nie wystąpiły u nas objawy zakażenia koronawirusem. Dominikana nie wymaga przy przylocie przedstawienia negatywnego testu – sama wykonuje je na lotniskach. Testom zostaje poddanych od 3 do 15% pasażerów. I to wszystko. Jedyne co pozostaje do zrobienia to zameldowanie się w hotelu i cieszenie się wakacjami.

Pełny zakres ubezpieczenia można sprawdzić na stronie krajowej organizacji turystycznej.

Czytaj też: Planujesz wakacje w 2021? Bez szczepionki prawdopodobnie nie wsiądziesz do samolotu

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne, tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha oraz dokucza znajomym. Przez rok mieszkała w Wietnamie i uczyła dzieci angielskiego, ale stwierdziła, że jednak lubi zimę i wróciła do kraju. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Podróże