KulturaMuzykaNews

Oficjalna przyczyna śmierci DMX-a ujawniona w nowym raporcie

-

2 min czytania

Uznany przez krytyków raper DMX, którego prawdziwe nazwisko brzmiało Earl Simmons, zmarł 9 kwietnia tego roku w wieku 50 lat. Wcześniej był przez kilka dni hospitalizowany. Biuro lekarza sądowego hrabstwa Westchester podało wczoraj do informacji publicznej, że przyczyną śmierci był zawał serca wywołany kokainą.

W kwietniu tego roku całe środowisko hip-hopowe wstrzymało na chwilę oddech, kiedy świat obiegła informacja o tym, że DMX trafił do szpitala w stanie ciężkim. Niestety, po kilku dniach walki o życie, rodzina ze smutkiem zawiadomiła o jego śmierci.

Earl był wojownikiem, który walczył do samego końca. Kochał swoją rodzinę całym sercem i cenimy chwile, które z nim spędziliśmy. Muzyka Earla zainspirowała niezliczonych fanów na całym świecie, a jego kultowe dziedzictwo będzie żyło wiecznie.

Napisali wtedy w oświadczeniu.

Do tej pory nie było jednak jasne, jaka jest przyczyna śmierci rapera. Domysłów było wiele, a większość z nich miała związek z narkotykami. Jak się niestety okazało – domysły te były słuszne. Jak poinformowało biuro lekarza sądowego hrabstwa Westchester, DMX zmarł z powodu wywołanego kokainą zawału serca, który spowodował brak krążenia krwi w jego mózgu. W oficjalnym raporcie wykorzystano dokumentację urzędników medycznych i organów ścigania, aby ustalić przyczynę śmierci. Nie przeprowadzono jednak sekcji zwłok.

Simmons zaczął rapować w latach 80. w rodzinnym Yonkers w stanie Nowy Jork. Szybko ugruntował swoją pozycję jako rewolucyjny artysta na podziemnej scenie rapowej. Po przeprowadzce do Nowego Jorku raper wydał swój pierwszy singiel Get at Me Dog. Jego najpopularniejszym utworem jest X Gon’ Give It to Ya, który został licznie wykorzystany w ścieżkach dźwiękowych do filmów. Mogliśmy go usłyszeć między innymi w Od kołyski aż po grób, czy też w Deadpool’u.

Czytaj też: Mata pierwszym polskim artystą na liście Billboard 200

Małgorzata Chuchel
Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Kultura