Animacja

Disney pracuje nad tuzinem nowych animacji dla dorosłych

-

2 min czytania

Disney Television Studios stworzyło właśnie nowy dział – 20th Television Animation – skupiający się wyłącznie na animacjach dla dorosłych.

Jednostka będzie nadzorować bieżące produkcje seriali, takich jak The Simpsons, Family Guy, Bob’s Burgers i American Dad, i zarazem opracowywać i produkować nowe seriale animowane. Firma twierdzi, że ma „dziesiątki” dodatkowych projektów w przygotowaniu.

Szefem nowego tworu została Marci Proietto, która wcześniej pracowała w 20th Century Television i od 29 lat jest pracownikiem Foxa. W swojej karierze była odpowiedzialna za stworzenie około 2440 epizodów 22 animacji, wśród których znalazły się oczywiście największego animowane hity Foxa.

20th Television ma obecnie jedenaście seriali w produkcji. The Great North, Bless the Harts, Duncanville, Central Park i Solar Opposites są obecnie na antenie, a Koala Man stworzony dla Hulu i The Prince dla HBO Max nie zostały jeszcze wydane.

Proietto powiedział o swojej nowej roli:

To studio jest dosłownie jedynym miejscem, w którym kiedykolwiek pracowałam. Miałam szczęście mieć miejsce w pierwszym rzędzie do podziwiania kreatywności i geniuszu artystów takich jak Matt Groening, Seth MacFarlane, Loren Bouchard i Justin Roiland. Uwielbiam to, co robimy, i jestem wdzięczna Craigowi i Danie Walden za wotum zaufania. Żyjemy w momencie prawdziwego rozkwitu animacji dla dorosłych i cieszę się, że mogę nadal rozwijać się w roli kierowniczej w tym studiu. Wszystko dzięki nowej jednostce produkcyjnej, która laserowo skupia się na powiększaniu naszej listy udanych seriali animowanych.

Faktycznie w ostatnich latach animacje dla dorosłych odgrywają coraz większą rolę w naszych życiach. BoJack, Bob’s Burger, Rick i Morty to tylko niektóre hity, które w ostatnich latach zachwycał miliony fanów na całym świecie. Miejmy nadzieję, że niedługo otrzymamy więcej takich produkcji.

Czytaj też: Kup Elona Muska i wymień go na Pamelę Anderson. Powstała kryptowaluta, w której wartością jest popularność

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Animacja