Kultura

Disney Plus ruszył z nową platformą. Star zapewni kontent dla dorosłych. Tylko co z Polską?

2 min czytania

Disney Plus ruszył dzisiaj z nową opcją dla swoich użytkowników. Star to “outlet streamingowy”, który został stworzony z myślą o poważniejszym odbiorcy.

Star jak na razie jest dostępny jedynie w Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, Australii i Kanadzie. W Stanach jego rolę pełni Hulu, dlatego szefowie Disneya nie zdecydowali się na dublowanie produktu.

Disney Plus zadebiutował dzisiaj również w Singapurze. Jak informuje Deadline, Disney planuje ekspansję na Wschodnią Europę, Hong Kong, Japonię i Koreę jeszcze w tym roku.

Debiut Star oznacza, że odbiorcy otrzymali niemalże dwa razy więcej produkcji, którymi mogą się cieszyć. Star zaprezentuje na rynkach międzynarodowych ponad 35 nowych oryginalnych filmów z Disney Television Studios, jak i ponad 35 seriali, których premiera ma nastąpić przed końcem roku.

Dostępne tytuły będą się różnić w zależności od regionu. Wśród tych, które w chwili premiery trafią na streaming na wybranych rynkach, jest dramat Big Sky stworzony przez Davida E. Kelleya czy animacja Solar Opposites, współtworzona przez Justina Roilanda z Rick i Morty. W dniu premiery będzie również dostępny serial dramatyczny Helstrom.

Kiedy Disney Plus trafi do Polski?

-Disney + wpłynął na życie prawie 100 milionów ludzi na całym świecie, zapewniając miejsce dla wyjątkowych opowieści ukochanych marek Disney, Pixar, Marvel, Star Wars i National Geographic – powiedziała Rebecca Campbell, prezes ds. operacji międzynarodowych i sprzedaży bezpośredniej w Walt Disney Co.

Tworząc Star, budujemy jeszcze większą wartość dla konsumentów, dodając niesamowity wybór wysokiej jakości filmów i seriali dla rodzin, starszych nastolatków i dorosłych, napędzany przejęciem 21st Century Fox i naszych kreatywnych studiów .

Niestety zarówno na Disney Plus, jak i na Star będziemy jeszcze musieli poczekać. Jednak powinniśmy się cieszyć, że informacja o debiucie w Europie Wschodniej w 2021 roku została dzisiaj ponownie potwierdzona.

Czytaj też: Moc dawno nie była tak silna – Mandalorianin, sezon drugi [recenzja ze spoilerami]

 

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Kultura