FilmKultura

To koniec Ridleya i jego uniwersum Obcego. Disney ma nowe plany

-

2 min czytania

W ostatnim czasie dużo jest informacji na temat stworzenia nowego filmu z serii obcy. Chodziły nawet głosy, że powróci do serii Ripley.

Disney położył łapę na serii Alien, po tym, jak doszło do fuzji z Foxem. Miki nie marnuje czasu i zamierza ponownie wydoić legendarny wszechświat science fiction. No dobra, ostatni film w uniwersum, Obcy: Przymierze nie należał do genialnych filmów i zdaje się, że studio nie chce mieć z nim nic wspólnego. Według najnowszych doniesień z Hollywood Disney odrzucił scenariusze Ridleya Scotta, który jest twórcą uniwersum. Stwierdzili, że stworzą coś na nowo.

Jak donosi That Hashtag Show, studio zatrudniło nieznanych pisarzy, aby wymyślili inny scenariusz, bo scottowski był zbyt zakręcony i zawiły. Tym samym nnowe odsłony ostatecznie pożegnają się z Ellen Ripley i wszystkimi wątkami z nowszych odsłon Obcego. Otrzymamy za to protagonistkę o imieniu Fiona, która będzie w typie Mary Elizabeth Winstead. Będzie ona oficerem naukowym na statku kolonizacyjnym. Koloniści plus Obcy, wiemy, jak to się kończy.

Największym twistem ma być schwytanie jednego z Facehuggerów i inkubować go do dorosłości co spowoduje stworzenie Xenomorpha lojalnego ludziom (sic!).

Ta zmiana charakteru wśród największego zabójcy w uniwersum osiągnie kulminacje kiedy “dobry” Xenomorph stanie naprzeciw złego. Dostaniemy w takim wypadku film Obcy kontra Obcy. Film oczywiście zakończy się jakimś klifhangerem, bo nie można byłoby skończyć nowej franczyzy, zanim się ją zacznie.

Jeśli ten zabieg się powiedzie, to będziemy otrzymywać filmy o Obcym średnio co dwa lata. Jak się rozwinie nowa koncepcja i czy się przyjmie, czas pokaże i prawdopodobnie komentarze.

Czytaj też: Adam McKay potwierdza, że serialowy “Parasite” nie jest remakiem, ale dzieje się w tym samym uniwersum

 

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Film