MuzykaOd redakcji

Playlista na deszczową majówkę od Typiar Niepokornych

-

2 min czytania

Nareszcie długo wyczekiwana majówka, a tu deszcze niespokojne w całej Polsce zamiast słonecznej pogody. Skoro nic z tym nie można zrobić, posłuchaj sobie chociaż naszej deszczowej, pochmurnej i wietrznej playlisty, którą stworzyłyśmy specjalnie dla naszych czytelników razem z Kasią, jako duet Typiary Niepokorne.

Grille ze znajomymi odwołane. Kajaki i wycieczki rowerowe też średnio wychodzą w taką pogodę jak ta. Planów na pewno było wiele, a wyszło, jak zwykle. Bo kiedy pogoda ma się zepsuć, jeśli nie w długi weekend?

Nie wiemy kto się tak bardzo modlił o ten deszcz, który nawet nie jest złoty, ale wyszło mu to niestety nad wyraz dobrze. Moknie wszystko, od betonowych lasów, po potargane sady. Postanowiłyśmy więc przyjść i pomalować wasz świat. Tak na żółto i na niebiesko. Bo kiedy ciągle pada, a asfalt ulic jest śliski, jak brzuch ryby, a mokre niebo się opuszcza coraz niżej, to przydaje się coś, co rozgoni, ciemne skłębione zasłony. Szczególnie w ten wyjątkowo zimny początek maja. A nic tak nie maluje świata, jak muzyka.

Za dj’ką stajemy totalnie amatorsko już od ponad roku. Chociaż pandemia nieco pokrzyżowała nasze plany co do występów, to wierzymy, że jeszcze kiedyś będzie o nas głośno. Kto wie, może i nawet sam Stachursky zgodzi się z nami kiedyś wystąpić. Na razie skupiamy się na robieniu tematycznych playlist, które mają za zadanie umilić wam nieco życie. Skoro w tę majówkę są marne szanse na złapanie trochę słońca i aktywności w plenerze, możesz sobie odpalić naszą playlistę i wczuć się w pogodę. Bo na liście znajdują się same deszczowe, pochmurne i wietrzne piosenki. Jak zwykle towarzyszyć będzie ci nostalgia, bo utwory z Deszczowej majówki z pewnością znasz. Tylko z czasem mogłeś o nich zapomnieć.

Małgorzata Chuchel
Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Muzyka