AnimeFilm

“Demon Slayer” pokonał “Spirited Away”. Stał się najpopularniejszym filmem w historii Japonii

-

2 min czytania

Film, który został stworzony na podstawie serii “Demon Slayer”, stał się najlepiej zarabiającym filmem w historii Japonii.

O rekordowym zarobku poinformowali dystrybutorzy filmu dzisiaj rano. Oznacza to, że po 19 latach został pobity rekord ustanowiony przez “Spirited Miyazaki” Hayao Miyazakiego.

Film opowiada o dorastającym chłopcu, który walczy z demonami pożerającymi ludzi. Od swojej premiery 16 października film zarobił 32,47 miliardy jenów.

Oznacza to, że produkcja zarobiła niemalże miliard jenów więcej od hitu sprzed niemalże dwóch dekad. A dokonał tego mimo ograniczeń, jakie wprowadzono w kraju w większości kin.

Produkcja Miyazakiego potrzebowała 253 dni, aby przekroczyć 30 miliardów jenów. “Demon Slayer” potrzebował na osiągnięcie tej liczby zaledwie 59 dni.

Film, którego reżyserem był Haruo Sotozaki, jest sequelem do telewizyjnego anime, które miało swoją premierę w zeszłym roku. Jako pierwszy film w kraju zarobił miliard jenów każdego z pierwszych 10 dni do premiery.

Trzecim najlepiej zarabiającym filmem w historii Japonii jest w tym momencie “Titanic”. Spadł na ostatnie miejsce podium 30 listopada.

W połowie grudnia gdy “Demon Slayer” był o włos od pobicia rekordu “Spirited Away” firma odpowiedzialna za dystrybucję tego drugiego skorygowała przychód z biletów z 30,8 miliard jenów do 31,68, po tym jak film trafił ponownie na ekrany kin.

“Demon Slayer” opowiada historię, która dzieje się 100 lat w przyszłości. Jest to opowieść chłopca, który jest zmuszony walczyć z demonami po tym, jak te zamordowały jego rodzinę, a jego młodsza siostra Nezuko, zamieniła się w jednego.

Anime z miejsca stało się  międzynarodowym hitem. Było ekranizacją mangi stworzonej przez Koyoharu Gotoge wydanej w 2016 roku. Komiksy zostały przetłumaczone na 14 języków i są dostępne w sprzedaży w 33 krajach.

Premiera angielskiej wersji filmu ma trafić do kin na początku przyszłego roku. Jak dotąd produkcja była dostępna jedynie w Japonii, na Tajwanie i w Tajlandii.

Czytaj też: 5 Seriali anime, które powinniście zobaczyć cz.2

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Anime