FilmKultura

Darth Maul głównym złolem i Leia wybrańcem. Oto jak miały wyglądać nowe Gwiezdne Wojny według George’a Lucasa

-

2 min czytania

Fakty są takie, że chociaż George Lucas ma czasami dobre pomysły, w jego karierze znajduje się też dużo pomysłów marnych. Zresztą najlepiej widać to w epizodach I, II i III, za które odpowiadał sam Lucas.

W najnowszej książce „The Star Wars Archives: 1999-2005” Lucas wyjawił, jakie miał plany odnośnie kolejnej trylogii w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jak się okazuje, fani nie dostaliby Adama Drivera, ani BB-8, ale za to mogliby oglądać prawdopodobnie jedyną udaną postać z „Mrocznego Widma” – Darth Maula.

https://www.youtube.com/watch?v=0FyJe7mW_To

Maul miał pojawić się w filmie z mechanicznymi nogami i miał być ojcem chrzestnym zorganizowanej przestępczości.

Darth Maul trenował dziewczynę, Darth Talon, która pojawiała się w komiksach jako jego uczennica. Ona miała być nowym Darth Vader i na niej miała się skupiać akcja. Ta dwójka miała być głównymi złotami w całej trylogii.”

Darth Maul ostatecznie powrócił do świata „Gwiezdnych Wojen” w „Solo”. Niestety fakt, że film okazał się finansową klapą, spowodował, że nie możemy być pewni czy w przyszłości będziemy mogli znowu zobaczyć tę postać na ekranach kin.

Lucas przyznał również, że planując „swoją” trylogię, chciał, aby rolę wybrańca należała do Lei, w którą wcielała się Carrie Fisher. Tak jak w oryginalnej trylogii historia skupiała się na Luke’a, tak w sequele podążalibyśmy ścieżką rozwoju jego siostry.

„Filmy miały być o Lei – nie wiem o kim innym, mogłyby być. Ona stara się odbudować Republiką, a Luke walczy o odrodzenie zakonu Jedi.”

Powodem, dla którego Lucas ostatecznie nie zdecydował się przekuć swoich planów do życia, był… czas. „Aby zrobić trylogię musisz pracować nad nią 10 lat. Nadal pewnie bym pracował nad Epizodem IX. Zdecydowałem, że wolę wychować moją córkę i cieszyć się życiem.”

Książką „The Star Wars Archives: 1999-2005” na razie jest dostępna jedynie po angielsku. Nie wiemy, czy wydawnictwo Taschen planuje jakiekolwiek inne wersje językowe.

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film