KulturaSerial

Danny Boyle nakręci serial o Sex Pistols!

-

2 min czytania

Autor Trainspotting, 127 godzin i Slumdog Millionaire ma być odpowiedzialny za ekranizacje pamiętniku Steve’a Jonesa – gitarzysty legendarnych Sex Pistols.

Danny Boyle ma być producentem, ale również reżyserem wszystkich odcinków limitowanej serii. Sześcioodcinkowa produkcja będzie nosiła tytuł Pistol.

Za scenariusz będą odpowiadać Craig Pearce, którego fani znają głównie ze swojej pracy przy Moulin Rouge! i Frank Cottrell, który miał już okazję opowiedzieć historię kultowej epoki w historii muzyki przy okazji 24 Hour Party People.

Znamy również pierwszych członków obsady. Toby Wallace (ostatnio występował w Babyteeth) wcieli się w rolę Jonesa. Za to Maisie Williams, którą oczywiście kojarzycie z Gry o Tron, będzie ikoną punk rocka – Jordan.

Powstanie serial o Sex Pistols!

Poza tym zobaczymy na ekranie m.in. Anson Boona w roli Johna Lydona, Louis Partridge’a jako Sid Viciousa i Emmę Appleton w roli Nancy.

Film będzie ekranizacją książki Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol. Poznamy w nim historię od początków zespołu, zobaczymy legendarny Kings Road SEX shop Malcolma McLArena, poznamy kulisy nagrania Never Mind The Buzzcocks i wszystk,o o czym mogą marzyć fani Pistolsów.

Produkcja serialu ma ruszyć 7 marca. Dla Boyle’a to nie pierwszy raz, gdy współpracuje z telewizją FX – to właśnie dla nich wyprodukował i wyreżyserował Trust.

“Wyobraź sobie, że włamujesz się do świata The Crown i Downton Abbey ze swoimi kumplami i wykrzykujesz swoje piosenki i swoją wściekłość na wszystko, co reprezentują. To moment, w którym na zawsze zmieniło się brytyjskie społeczeństwo i kultura. Jest to punkt wybuchu brytyjskiej kultury ulicznej… gdzie zwykli młodzi ludzie weszli na scenę i wyładowali swoją furię i pokazali swoją modę… i wszyscy musieli oglądać i słuchać… i wszyscy bali się ich lub szli za nimi. Sex Pistols. W jej centrum stał młody, czarujący, niepiśmienny kleptoman – bohater tamtych czasów – Steve Jones, który, jak sam powiedział, stał się 94. największym gitarzystą wszechczasów. Tak się tam dostał” wyjaśnił Boyle.

Premiera serialu najpewniej nastąpi w 2022 roku.

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Kultura