Muzyka

Daft Punk oficjalnie kończą działalność

2 min czytania

Legendarny duet zdecydował się zakończyć współpracę po 28 latach tworzenia muzyki.

O rozpadzie duetu poinformowali sami twórcy wykorzystując ośmiominutowe nagranie pochodzące z ich filmu Electroma. Zakończenie działalności potwierdziła Kathryn Frazier, która pełni rolę publicystki muzyków.

Thomas Bangalter i Guy-Manuel de Homem-Christo założyli Daft Punk w Paryżu w 1993 roku, pomagając zdefiniować francuski styl muzyki house.

Daft Punk kończą działalność

Ich debiutancki album, Homework z 1997 roku dał fanom takie legendarne kawałki jak „Around the World” czy „Da Funk”. Wraz z wydaniem kontynuacji Discovery w 2001 roku duet zaczął występować publicznie w strojach robotów, które z czasem stały się ich znakiem rozpoznawczym.

Ostatnim albumem zespołu był Random Access Memories wydany w 2013 roku. Jestem pewien, że wielu z was ma do dzisiaj traumę gdy wspomina ich hit Get Lucky, który nagrali z Pharrellem, a który leciał wszędzie, non stop, bez przerwy.

Random Access Memories pozwolił Daft Punkom wygrać trzy statuetki Grammy w tym za najlepszą płytę tamtego roku. W następnych latach Daft Punk skupili się na współpracy z innymi muzykami. Najgłośniej było o ich produkcjach stworzonych dla Weeknd. Zarówno Starboy, jak i I Feel It Comin wspięły się na szczyt notowania listy Billboard.

Wpływ Daft Punk na świat popkultury jest trudny do wyjaśnienia w kilku słowach. Ich produkcję uwielbiały miliony fanów na całym świecie. Mieli też wpływ na świat kina, animację i sztukę.

Dziwnie jest nawet pisać o śmierci tych robotów, ale skoro trzeba to trzeba.

Jeszcze niedawno zastanawiałem się czy niedługo pojawi się ich nowe nagranie. A tutaj okazuje się, że to już koniec, że nie ma nic. Chłopy są wolne, mogą już iść.

A nam pozostaje nadal dużo wyjątkowej muzyki, jaką dla nas wyprodukowali. v

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Muzyka