GamingNews

Czarny Piątek z Playstation 4 – najlepsze oferty

-

3 min czytania

Ocean przecen zalał dziś cały świat. Zerknij w ten tekst, a może sam znajdziesz coś dla siebie.

Nadszedł ten dzień, kiedy Steam szwankuje od nadmiaru osób buszujących po dziale sklepowym, a Playstation Network krztusi się od nadmiaru osób próbujących pobrać wiele z przecenionych gier. Rozpoczął się sezon zakupowy przed Bożym Narodzeniem. Absolutnie wszędzie znaleźć można setki produktów w znacznie mniejszych cenach, niż na co dzień.

Jakby spojrzeć na dwie wspomniane platformy i ich działy z wyprzedażą – na Steamie to cała główna – to można po pewnym czasie dostać oczopląsu. Kolorowe tło, małe ikonki z poszczególnymi tytułami i cyferki. Dużo cyferek. Nie jest łatwo przefiltrować całą ofertę, dlatego postanowiłem wam wybrać najlepsze i najciekawsze, według mnie, oferty gier na konsolę Playstation.

Red Dead Redemption 2 Edycja Specjalna

Gra przeceniona z 349 zł na 122,15 zł 

Western studia Rockstar to jedna z największych i najlepszych gier ostatniej generacji. Fabuła w niczym nie ustępuje najlepszym westernom filmowym, mając przy tym dalej typowy dla studia satyryczny pazur. Jeśli jeszcze nie znasz tej epickiej opowieści o lojalności, honorze i zdradzie to najlepsza pora, rzadko zdarza się, żeby wydawca, Take Two, pozwalał przecenić gry Rockstara o więcej, niż 30%.

Shadow of the Tomb Raider Definitive Edition

Gra przeceniona z 249 zł na 62,25 zł (75%)

Najbardziej klasyczna przygoda z nowej trylogii o początkach Lary Croft. Poprzednie tytuły były nastawione bardziej na akcję, nieśmiało imitując przygody Nathana Drake’a. Cień… to mnóstwo zagadek, grobowców, kultury Majów i Azteków i południowoamerykańskiej dżungli. Znajdzie się nawet miejsce na kilka momentów rodem z horrorów.

Borderlands 3 PS4&PS5

Gra przeceniona z 299 zł na 83,72 zł (72%)

Jedna z najfajniejszych gier do grania ze znajomymi. Mnóstwo zawartości, setki tysięcy różnych broni i antagoniści tak żenujący, że masz ochotę wpakować w nich całą amunicję jaką masz przy sobie. Efektywne, na szczęście reszta postaci, to już inna bajka. Całość okraszona nie starzejącą się, komiksową oprawą.

Assassin’s Creed: Origins Edycja Złota

Gra przeceniona z 414,90 zł na 103,72 (75%)

Pierwsza, prawdziwie nextgenowa gra z serii, która zmieniła się nie do poznania. Elementy rpg, duży, otwarty świat i znacznie większy nacisk na elementy nadprzyrodzone. W tej wersji ze wszystkimi dodatkami, które zabiorą cię nawet w egipskie zaświaty.

Assassin’s Creed: Odyssey Ultimate Edition

Gra przeceniona z 474,90 zł na 132,97 zł (72%)

Wiem, narzekałem na ten tytuł wiele razy. Polecam go tylko i wyłącznie ze względu na dodatek, który widzicie powyżej – to nie dość, że jeden z najlepszych epizodów całej serii, ale i świetna gra o mitach greckich, warta tych 132 złotych. Dodatek Los Atlantydy można zacząć od razu z poziomu menu głównego, poziom postaci zostanie automatycznie podniesiony do wymaganego. Nie zrozum mnie źle, w cały tytuł też warto zagrać, ma rewelacyjny pierwszy i ostatni akt, na dodatek główna bohaterka, Kasandra, to najlepiej napisana postać kobieca w historii gier. Niestety środek gry to kilkanaście powolnych poziomów postaci do wbicia, które są iście syzyfową pracą.

To tyle z mojej selekcji. Pełną listę przecenionych tytułów znajdziesz we wpisie na blogu Playstation.

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming