AnimeArtyściFashionLudzie

Cyberpunk 2077. W Japonii już w 2020

-

3 min czytania

Neonowe miasta fascynowały ludzi już od lat 80. Metropolie przyszłości pokazane były, chociażby w kultowym „Łowcy Androidów”.

Mroczne, deszczowe ulice zapełnione ludźmi i rozświetlone neonami inspirowane były Tokyo. Miejsce to, a właściwie jego dwie dzielnice, to najbliższe cyberpunkowi, co w naszych czasach można spotkać. Mowa tu o Shinjuku i Akihabara, to zagłębie sklepowe zlokalizowane przy dworcach o tych samych nazwach jest nie tylko jednym z ulubionych miejsc zakupów Tokijczyków, ale i popularnym miejscem turystycznym.

Neony ze znakami oznaczającymi „Cybermózg”

Neony ze znakami oznaczającymi „Cybermózg”

Wysokie budynki galerii handlowych krzyczą neonami i szklano-betonową architekturą jak z filmów science fiction. Jedyne czego tu brakuje to ludzi ubranych w futurystyczne ubrania. Czy na pewno? Jeden projektant poszedł o krok dalej i stworzył plecak z neonami. Tanago, taką nazwę na Twiterrze nosi artystka, która sama określa siebie mianem „Cyber mamy”. Podzieliła się ona zdjęciami swojej kreacji, a w opisie napisała, że jest „pierwszą osobą noszącą neonowe rury na plecach”. Możliwe, że tak jest, bo trochę już widziałem w życiu, ale czegoś takiego jeszcze nie.

Nietypowy widok na ulicach miasta

Nietypowy widok na ulicach miasta

Jeden z jej projektów to dwa znaki Kanji, składające się na słowo „denno” (jap.電脳). Pierwszy oznacza jako „piorun”, drugi zaś „mózg”. Słowa te można w wolnym tłumaczeniu przeczytać jako „cybermózg”. Tak też mają na imię postacie z „Ghost in the Shell”.

Cyber wygląd artystki

Cyber wygląd artystki

Proces tworzenia rurek neonowych zajmował artystce dużo czasu. Możemy zobaczyć proces tworzenia na poniższym filmiku.

Jeżeli będziecie w Tokyo i zawędrujecie do dzielnic handlowych. To rozejrzyjcie się za Tanago. Kiedy nie rozświetla neonami ulic Shinjuku i Akihabary, przemieszcza się czerwonym rowerem stylizowanym na motocykl Kanedy. Z pewnością jest to wyjątkowy widok, nawet jak na japońskie warunki.

Artystka na swoim rowerze w stylu motocykla Kanedy z Akiry

Artystka na swoim rowerze w stylu motocykla Kanedy z Akiry

Fotografie pochodzą z Twittera artystki.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Anime