GamingNews

Cyberpunk 2077 – najlepsze mody

-

4 min czytania

Moderzy nie próżnują – Cyberpunk 2077 jest, podobnie jak Wiedźmin 3, cały czas ulepszany przez zarówno fanów, jak i deweloperów. Oto najlepsze mody do CP2077.

To, że Cyberpunk 2077 dostanie liczne mody, usprawniające albo uzupełniające rozgrywkę, było tak pewne, jak fakt, że każdego dnia wstaje słońce. Już kilka dni po premierze pojawiły się pierwsze fanowskie łatki poprawiające działanie gry, czy poszczególne elementy, których w grze ewidentnie brakuje, jak zmiana wyglądu postaci, czy nawet usprawnienia AI przechodniów.

Aby w pełni cieszyć wszystkimi modami musicie najpierw zainstalować Cyber Engine Tweaks, czyli podstawowy mod, który odblokuje wam dostęp do konsoli i pozwoli na włączenie wszystkich pozostałych modyfikacji. Oto najciekawsze z nich (każdy tytuł sekcji to odnośnik do strony modyfikacji, z której możecie ją pobrać):

TPP MOD WIP Third Person

Cyberpunk 2077 - najlepsze mody

źródło: Nexus Mods

Jak sama nazwa wskazuje ten mod pozwala na granie z perspektywy trzeciej osoby, korzystając w trakcie gry z klawisza B na klawiaturze. Większość animacji, poza chodzeniem, jest bardzo zabawna (zwłaszcza podczas kucania) i niedopracowana, pozwala nam ona jednak w końcu w pełnej krasie zobaczyć naszą pieczołowicie stworzoną postać. Twórca zapowiedział ciągłą pracę nad projektem, na razie z tej perspektywy jeszcze komfortowo nie postrzelamy.

Better Vehicle Handling

Cyberpunk 2077 - najlepsze mody

źródło: Nexus Mods

Ta modyfikacja zmienia sterowność wszystkich pojazdów, aby była bardziej zbliżona do na przykład Grand Theft Auto 5. Do tej pory niektórymi pojazdami jeździło się jak po lodzie, po zainstalowaniu tego moda jazda z dużą prędkością i wchodzenie w ostre zakręty, zwłaszcza motorami, jest znacznie bardziej przyjemna.

Arasaka Appearance Updater

źródło: Nexus Mods

Mały programik który, edytując wasz ostatni zapisany stan gry, pozwoli wam na całkowitą zmianę wizerunku. Jeśli brakuje wam, tak jak mi, w Night City fryzjera, tatuażysty czy chirurga plastycznego, to koniecznie zainstalujcie. Wszystkie opcje ustawicie na bieżąco i zmiany ujrzycie w przydatnych okienkach.

Better minimap

Cyberpunk 2077 - najlepsze mody

źródło: Nexus Mods

Idealny mod dla wszystkich cybernetycznych kierowców. Nawet nie liczyłem ile razy przestrzeliłem zakręt albo zgubiłem się na trasie eksplorując cudowne miasto, jakie stworzyli REDzi. Dzięki dostępnym w modzie opcjom możemy minimapę powiększyć, zwiększyć zooma albo, dla tych szukających imersji, całkowicie ją wyłączyć.

Alternate Crowd Behaviour And Other Tweaks

Cyberpunk 2077 - najlepsze mody

źródło: Nexus Mods

Mod który, w oczekiwaniu na oficjalne poprawki CD Projekt RED, pomoże wam poprawić AI przeciwników i zróżnicowanie przechodniów i aut na ulicach. Modyfikacja jest modularna i obowiązkowa, jeśli chcecie w miarę przyjemnie chodzić po mieście.

Better Controls Menu

Cyberpunk 2077 - najlepsze mody

źródło: Nexus Mods

Nie mogę wyjść z ”podziwu”, że REDzi pominęli pewne ustawienia sterowania na pecetach. Każdy z nas lubi wyruszyć na powolną przechadzkę po prostu idąc. Dzięki tej modyfikacji możecie zmienić ustawienia wielu niedostępnych wcześniej opcji, zwłaszcza uniku, który w wersji pecetowej jest przypisany tylko i wyłącznie do podwójnego naciśnięcia klawiszy kierunku. Owocuje to przypadkowym użyciem przy delikatnych manewrach w trakcie walki lub skradania. Mod obowiązkowy.

Oto najlepsze mody, które, jak na razie, są dostępne na stronie Nexus Mods. Ten artykuł będzie uzupełniany i redagowany w miarę pojawiania się nowych, ciekawych modów czy po wprowadzeniu niektórych opcji przez samych twórców.

czytaj też: Czy gracze powinni śnić o elektronicznych błędach? – Cyberpunk 2077 [recenzja PC i PS4, bez spoilerów]

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming