NewsOd redakcji

Cowboy Bepop powróci tej jesieni! Główna obsada serialu Netflix ujawniona!

-

4 min czytania

Wczoraj podczas relacji na żywo, pt.: Netflix Geeked opublikowano wiele informacji na temat nadchodzących flagowych produkcji firmy, w tym serialową obsadę adaptacji kultowego anime.

Mowa tutaj o anime Cowboy Bepop, które jak wspomnieliśmy, doczeka się pełnoprawnej, aktorskiej adaptacji. Podczas wyżej wymienionego wydarzenia opublikowano  pierwsze wideo promocyjne, ujawniające pełną obsadę głównych protagonistów serialu, w częściowej charakteryzacji. Poniżej przestawiamy materiał promocyjny:

Wideo te zostało nagrane na planie serialu, więc nie grzech zauważyć charakterystyczną fryzurę aktora, który wciela się w  głównego bohatera – Spike’a Spigela.

Podajemy aktorską obsadę głównych bohaterów:

  • John Cho (Spike Spigel) znany z postaci Sulu (Star Trek),
  • Mustafa Shakira (kapitan Jet Black) znany z postaci Pana Stanisha (Oszuści),
  • Daniela Pineda (Faye Valentine) znana z postaci Zii Rodriguez (Jurasic World).

Najciekawszym aspektem tworzenia przedstawionej adaptacji jest muzyka. Interesujące jest to, że osoba odpowiedzialna za ścieżkę dźwiękową jest Yôko Kanno. To ta sama osoba, która tworzyła kultową muzykę w oryginalnej animacji. Cała fanowska społeczność zgadza się w stu procentach, że bez oryginalnej ścieżki dźwiekowej – adaptacja nie miałaby racji bytu.

Kiedy Premiera?!

Niestety, twórcy oryginalnego scenariusza nie podali oficjalnej daty premiery. Obecnie wiemy, że premiera adaptacji odbędzie się prawdopodobnie w okresie jesiennym tego roku. Prace nad produkcją postępują, bez żadnych niedogodności.

Producentami produkcji będą:

  • Marty Adelstein —  producent popularnego serialu Skazani na Śmierć,
  • Becky Clements — producentka serialu Snowpierce,
  • Matthew Weinberg — producet serialu Cybergedon.

Shinichiro Watanabe — reżyser oryginalnego anime, będzie pełnił funkcję konsultanta.

Przypominamy, że oryginalne anime Cowboy Bepop, zostało stworzone przez wyżej wymienionego reżysera, który stworzył jeszcze dwa popularne seriale anime, tj.: Macross Plus i Samurai Shamploo.

Watanabe zasłynął również ze swojej umiejętności mieszania stylów kulturowych z niecodziennymi światami, np.: Cowboy Bepop to połączenie surowego Sience Fiction z Dzikim Zachodem i muzyką jazową – blusową, Samurai Shamploo łączy w sobie epokę Edo z elementami kultury i muzyki wczesno — hiphopowej.

Fabuła Bepopa rozgrywa się w latach 70. XXI wieku. Rozwój technologi umożliwił wybudowanie w 2021 roku wrót międzygwiezdnych, ułatwiających podróżowanie po Układzie Słonecznym. Zignorowana przez twórców niestabilność oprogramowania wrót spowodowała katastrofę bramy nadprzestrzennej w pobliżu Ziemi.

W wyniku katastrofy uszkodzony został Księżyc, którego odłamki spadając, na Ziemię zabiły 4,7 miliarda ludzi. Ci, którzy przeżyli, chroniąc się przed deszczami meteorytów zamieszkali pod powierzchnią ziemi lub wyemigrowali na inne planety Układu Słonecznego oraz naturalne i sztuczne satelity. Ludzie zasiedlili Wenus, kratery Marsa, największy księżyc Saturna Tytan,  czy też Galileuszowe księżyce Jowisza.

W tym świecie poznajemy Spike Spigela – 27-letniego łowcę głów, który z ekipą: Faye Valentine, Jetem Blackiem, hakerem Edem oraz genetycznie zmodyfikowanym psem Einem – przemieżają galaktyczną przestrzeń w poszukiwaniu najbrudniejszych przestępców galaktyki.

Trochę Narzekania

Zwróćcie uwagę na kilka detali, które mogą przeszkadzać oddanemu fanowi animacji. Po pierwsze, aktor wcielający się w tytułowego Jet-a jest pochodzenia afroamerykańskiego, co już na wstępie trochę psuje imersję samego serialu. Dodatkowo budowa ciała aktora nie jest adekwatna do oryginalnej muskulatury bohatera. Jet był bardzo umięśniony i wysoki.

Jednak miejmy nadzieje, że duża ilość ćwiczeń i magia charakteryzatorów zmieni Shakirę w prawdziwego byłego glinę ISSP. Kolejną małostkową rzeczą jest posiadanie przez aktora skromnego zarostu i noszenie dwóch kolczyków na uszach. Jak na pewno wiecie Jet, nie nosił żadnej biżuterii na uszach i posiadał dość kędzierzawy zarost.

Drugim małym detalem jest fryzura Johna Cho, który ma wcielić się w głównego protagonistę animacji. Według mnie nie pasuje do stylizacji Spika Spigela, ponieważ główny bohater posiadał tak zwany potężny nieład na głowie.

Trzecim niewielkim mankamentem jest brak obsady Eda. Rozumiem, że bohater ten pojawi się w połowie przygód Spike i ekipy, ale jednak jakieś szczątkowe informacje powinny być zawarte w materiale promocyjnym.

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że jestem bardzo wyczulony na tworzenie tak kultowej adaptacji, gdyż jestem wielkim fanem animacji jak i mangi. Jednak nie zasłaniając się żadnymi rasistowskimi poglądami czy narzekaniami w stronę produkcji, mogę śmiało stwierdzić, że adaptacja bez tych skromnych detali zapowiada się naprawdę obiecująco.

Czy czekacie na nową adaptację od Netflixa? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod artykułem.

Czytaj też: 8 retro gier, w które powinieneś grać ze swoim dzieckiem

 

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii News