FoodNews

Co z kanapką z tuńczykiem, Subway walczy o dobre imię

-

2 min czytania

O jakości tuńczyka w jedzeniu krąży wiele opowieści. W latach 90. problemem były połowy niebezpieczne dla delfinów. Rzeczywiście tamten problem był prawdziwy, teraz jednak sprawa dotknęła firmy Subway i ich TunaSub.

Kryzysy, albo raczej nieprawidłowości w produktach spożywczych to dosyć częsta sprawa. Niektóre z nich przeszły już do legend miejskich i nawet ciężko sprawadzić czy rzeczywiście miały miejsce. Tutaj oczywiście na myśl przychodzi sprawa mężczyzny, który rzekomo się zadławił ością w FishMacu. Sprawa byłaby wygrana, gdyby nie fakt, że do produkcji tej kanapki nie wykorzystuje się ryby. Oczywiście, że jest tam ryba odpowiednio spreparowana, ale legenda do tej pory krąży po internecie. Inną sytuacją była sprawa mężczyzny, który w swoim napoju Mountain Dew znalazł tułów myszy. Tutaj też prawnicy staneli na wysokości zadania i przedstawili dane od biegłych, że po 30 dniach ciało “galaretowałoby”, a tyle minęło od produkcji do sprzedaży napoju. No dobra, ale co z tym Subway’em.

Sytuacja oczywiście jest ze stanów. Tam dwójka klientów zapewnia, że jeżeli w ostatnim czasie zamówiłeś kanapkę z tuńczykiem, to najprawdopodobniej nie był to tuńczyk. Du Dum! Nie no, wygląda jak tuńczyk, pachnie jak tuńczyk, to musi być tuńczyk. Karen Dhanowa i Nilima Amin z hrabstwa Alameda złożyły pozew sądowy przeciwko firmie, że ta okłamuje klientów. Dokonały zakupu w kilku restauracjach w Kalifornii i oddały tuńczyka do badań. Według nich “tuńczyk” to mieszanina różnych gatunków ryb, które imitują tuńczyka. Kobiety nie wskazały, z jakich rodzajów zrobiona jest ta mieszanka.

Na takie zarzuty Subway oczywiście odpowiada, że są nieprawdą. Rzecznik prasowy firmy mówi, że ten pozew jest jednym z wielu wycelowanych w przemysł żywieniowy. “Wszystko to jest działanie mające na celu oczernić firmę”, wspomina w dalszej części wypowiedzi.

Kobiety nie dają za wygraną i chcą zgłosić ten zarzut jako pozew zbiorowy. Głównym punktem jest wprowadzanie klienta w błąd i niesłuszne wzbogacenie się na sprzedaży produktu.

Czytaj też: Czy ludzie jedzą Pokémony? Znaleźliśmy 6 odcinków, w których ukochane stworki trafiały na talerze

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Food