Film

Wszystkie seriale i filmy, które dostaniemy od Marvel Cinematic Universe w 2021 roku

-

4 min czytania

WandaVision jest już za nami, Falcon i Zimowy Żołnierz w trakcie emisji. Faza czwarta przed nami, bo Marvel nie zamierza zwalniać.

Zeszły rok, czyli 2020 był pierwszym od ponad dekady, kiedy nie było filmu o superbohaterach z Marvela na dużym ekranie. Endgame był doskonałą kulminacją tych kilkunastu lat tworzenia wspaniałego świata komiksowego w filmie. Jak na razie nie udało się to konkurencji, chociaż potencjał jest.

Jakie filmy i seriale pojawią się w Marvel Cinematic Universe?

No dobra, ale co z tym Marvelem? Thanos pokonany, wszechświat powrócił do stanu sprzed pstryknięcia i co? No właśnie, zło nie śpi i bohaterowie muszą dalej chronić wszechświat przed nowymi zagrożeniami.

Na szczęście długo nie musimy czekać na najbliższy film, bo już w lipcu pojawi się historia o Czarnej Wdowie. Akcja z wiadomych przyczyn działa się będzie przed ostatnią odsłoną Avengers, ale o tym za chwilę.

Tak zwana faza 4 zbliża się wielkimi krokami. Oto filmy, które zobaczymy w ciągu najbliższych dwóch lat.

Czarna Wdowa

Premiera filmu ze Scarlett Johannson w roli Natashy Romanoff odbędzie się 9 czerwca. To właśnie ta produkcja miała być filmem z MCU zaplanowanym na 2020 rok, ale była kilkukrotnie przenoszona ze względu na pandemie. W końcu zdaje się, że data jest już zatwierdzona i nic jej nie ruszy. W filmie dowiemy się więcej o rodzinie i treningu, któremu była poddana agentka Romanoff.

 Loki

No dobra to nie jest film, tylko serial, ale musi się znaleźć na liście ze względu na to, że historia w nim zawarta będzie przyczyną wydarzeń w kolejnej części Doktor Strange. Oczywiście w roli sprytnego boga pojawi się nikt inny jak Tom Hiddlestone. Na premierę nie musimy długo czekać, bo będzie już 11 czerwca.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Niedawno pojawił się trailer do tego filmu. To właśnie ten film na początku planowany był na czerwiec, ale opóźniona premiera Czarnej Wdowy zajęła to miejsce. Zdecydowano się, że film będzie miał swoją premierę 3 września tego roku. Film był poniekąd zapowiedziany w Iron Manie 3 poprzez postać Mandaryna. Tytułowe Dziesięć Pierścieni to międzynarodowa liga przestępcza, z którą musi sobie poradzić główny bohater. Ponadto prawdziwy Mandaryn nosi 10 pierścieni, które mają kosmiczne pochodzenie.

Eternals (Odwieczni)

Tytułowi Odwieczni (Eternals) są niezwykle potężnymi proto-ludźmi. Film będzie opowiadał o Sersi, którą gra Gemma Chan. Będzie ona mieć moc latania, super siłę nieśmiertelność oraz manipulację molekularną. W filmie towarzyszyć jej będą Richard Madden jako Ikaris, Kumail Nanjiani jako Kingo, Lauren Ridloff jako Makkari, Brian Tyree Henry jako Phastos, Salma Hayek jako Ajak, Lia McHugh jako Sprite, Don Lee jako Gilgamesh, Angelina Jolie jako Thena i Kit Harington jako Dane Whitman – znany również jako Czarny Rycerz. Pierwszy raz w filmie ma być pokazana próba włączenia homoseksualnych postaci do świata Marvela, ponieważ Phastos Henry’ego podobno będzie żonaty z mężczyzną i razem z nim będzie wychowywać dziecko. Premiera odbędzie się 5 listopada.

Fot.Eternals by Marvel Studios

Fot.Eternals by Marvel Studios

Spider-Man: No Way Home

Jak na do tej pory jest to film, na który jak do tej pory, najbardziej się cieszę. Przygody pająka z sąsiedztwa są naprawdę dobre i cieszę się, że powstanie rozwiązanie sytuacji, w której znalazł się Peter Parker po walce z Mysterio. Dopiero niedawno pojawił się tytuł trzeciej odsłony w MCU, ale to nie wszystko. Plotki mówią, że do roli Człowieka-pająka mogą powrócić Andrew Garfield i Tobey McGuire. Czyżby szykował się mały Spiderverse, zobaczymy. Jak na razie o tym tytule nie wiadomo wiele, nawet kto będzie wrogiem Petera. Chyba że plotka okaże się prawdą i zobaczymy ponownie Jamie Foxxa jako Elektro. Premiera 17 grudnia tego roku.

Fot. Spiederman Far from home

Fot. Spiederman Far from home

Czytaj też: Emilia Clarke z GOT stworzyła komiks o superbohaterce, której moce pojawiają się w trakcie miesiączki

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Film