KulturaNewsSerial

Chodź, siad, dobre dziecko! Masz krakersa!-Psi trener pracuje z dziećmi w TV

-

2 min czytania

Niemiecka telewizja zakupiła angielski program telewizyjny, w którym trener psów pomaga przepracowanym rodzicom w “ułożeniu” dziecka.

RTL, na którym emitowany ma być program, reklamuje go w następujący sposób: “Dzieci są często wyczerpujące. Czy istnieje pomoc ze strony nowoczesnego szkolenia psów?”. “Trenuj swoje dziecko jak psa” wydaje się pomysłem szalonym, ale może rzeczywiście jest w tym szaleństwie metoda.

Zdecydowanie nie podoba się to Niemcom, którzy już od grudnia podpisują petycję o niepuszczanie programu rozrywkowego w telewizji. Jak do tej pory zebrano 26 tys. podpisów.

Co do samego programu, to jego głównym założeniem jest pomoc rodzicom, dla których, ich pociechy to za dużo. Trener psów pomaga osobom, które zgłosiły się do programu w ułożeniu dzieci. Specjalnie używam słowa ułożenie, a nie wychowanie. Do tego celu używa ot, chociażby klikera, który jest używany do kondycjonowania naszych czworonożnych przyjaciół.

Co ciekawe w programie ani razu nie porównano dzieci do psów. Chociaż pojawiały się wątpliwości czy należy używać metod tresury na dzieciach jak na czworonogach, to pokazano dzieci, gdzie takie techniki przyniosły efekty. Co więcej, psycholog dziecięcy mówił o tej metodzie w superlatywach.

Cała afera powstała przede wszystkim ze względu na sposób reklamowania programu przez stację telewizyjną. Na fali skandalu i mówienia o nim chciano podbić oglądalność.

Program przywołuje na myśl odcinek South Park, kreskówki o niesfornych dzieciakach. W szczególności mam na myśli Erica Cartmana. W owym odcinku do pomocy w wychowaniu Erica przybywa Cesar Millan, nazywany zaklinaczem psów. W prześmiewczy sposób warunkuje on dziecko przy wykorzystaniu technik właśnie z tresury psów, które stosuje w swoim programie. Jeżeli nie widzieliście tego odcinka, to zdecydowanie warto go zobaczyć. Poniżej znajduje się fragment serialu.

Czytaj też: W Danii powstała bajka dla dzieci o gościu z gigantycznym penisem

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Kultura