Kryptowaluty

Chiny deklarują, że wszystkie transakcje kryptowalutowe są nielegalne

-

2 min czytania
Chiński bank centralny ogłosił, że wszystkie transakcje kryptowalutami są nielegalne, skutecznie zakazując tokenów cyfrowych, takich jak Bitcoin.

Chiny to jeden z największych na świecie rynków kryptowalut. Wahania tam często wpływają na ich globalną cenę. Najnowsze ogłoszenie chińskiego banku sprawiło, że cena Bitcoina spadła o ponad 2000 USD. Co jest powodem całego zamieszania?

Działalność biznesowa związana z wirtualną walutą jest nielegalną działalnością finansową.

Powiedział Ludowy Bank Chin, ostrzegając przy tym, że poważnie zagrażają one bezpieczeństwu mienia ludzi.

Może cię zainteresować: Dyrektor CIA potwierdza – Bitcoin prawie nigdy nie jest wykorzystywany do nielegalnych aktywności

Handel kryptowalutami został oficjalnie zakazany w Chinach od 2019 roku, ale jest kontynuowany online za pośrednictwem walut obcych. Jednak w tym roku doszło do znacznych represji. W maju chińskie instytucje państwowe ostrzegły kupujących, że nie będą mieli żadnej ochrony w przypadku dalszego handlu bitcoinami i innymi walutami online, ponieważ urzędnicy państwowi obiecali zwiększyć presję na branżę. W czerwcu nakazano bankom i platformom płatniczym zaprzestać ułatwiania transakcji i wydano zakaz wydobywania walut. Dzisiejsze ogłoszenie jest wyraźnym znakiem, że Chiny chcą zamknąć handel kryptowalutami we wszystkich jego formach. Z oświadczenia jasno wynika, że ​​osoby zaangażowane w „nielegalną działalność finansową” popełniają przestępstwo i będą ścigane. Zagraniczne strony internetowe świadczące usługi online związane z kryptowalutami dla chińskich obywateli, także staną są nielegalną działalnością.

Chiny ze stosunkowo niskimi kosztami energii elektrycznej i tańszym sprzętem komputerowym, od dawna są jednym z głównych światowych ośrodków wydobycia. Aktywność jest tam tak popularna, że ​​gracze czasami obwiniali branżę o globalny brak wydajnych kart graficznych, które “górnicy” wykorzystują do przetwarzania kryptowalut. Chińskie represje już uderzyły w przemysł wydobywczy. We wrześniu 2019 r. Chiny odpowiadały za 75% światowego zużycia energii Bitcoin. Do kwietnia 2021 r. spadła do 46%.

Czytaj też: Dwunastoletni chłopiec zarobił 290 000 funtów na wielorybach NFT, które sam stworzył

Małgorzata Chuchel
Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Kryptowaluty