GamingNews

CD Projekt RED szuka osób do prac nad (nową?) grą z otwartym światem

-

2 min czytania

Na portalu gamejobs.co krakowskie studio CD Projekt RED umieściło ogłoszenie o pracę na stanowisko projektanta otwartych światów. Nazwa projektu nie jest znana. 

W sierpniu dowiedzieliśmy się, że CD Projekt RED zatrudnił grupę moderów, którzy mają wspierać główny zespół w popremierowym wspieraniu Cyberpunk 2077 nową zawartością. Chodzi dokładnie o twórców narzędzi deweloperskich do Wiedźmina 3, które umożliwiły innym użytkowników nie tylko tworzenie modów, ale i całych zadań czy dodatków fabularnych na bazie skryptów. Nie wiemy do końca, jakie będzie ich zadanie, ale można przyjąć, że mają oni odciążyć deweloperów, zajmujących się naprawą ich ostatniego tytułu i tworzeniem następnych dodatków, tworząc oficjalne narzędzia i pełne wsparcie dla fanowskich modyfikacji.

Jak się dziś okazało, to nie koniec. Na stronie gamejobs.co pojawiło się ogłoszenie krakowskiego studia, w którym to szukają oni projektanta gier z otwartym światem:

CD PROJEKT RED poszukuje projektanta otwartych światów (Junior/Specjalista), który dołączy do naszego krakowskiego zespołu. Poszukujemy kandydatów z nieograniczoną kreatywnością, aby wypełnić nasz świat gry wiarygodną i ekscytującą zawartością składającą się ze społeczności i wydarzeń, z którymi gracz spotka się w trakcie rozgrywki.

Jak na razie nie wiemy o jaki tytuł dokładnie chodzi, ale łatwo można przyjąć, że nowa osoba na tym stanowisku miałaby pracować albo nad przyszłymi rozszerzeniami do Cyberpunk 2077, albo kolejną opowieścią z wiedźmińskiego świata. Pracę nad tą drugą miały się rozpocząć po zakończeniu prac nad cyberpunkową historią o V, ale, jak sami wiemy, te nadal trwają.

Co ciekawe, ogłoszenie mówi o jednym świecie, a nie światach, czyli chodzi o jeden konkretny tytuł. Na dodatek głównym zadaniem wybranej osoby ma być tworzenie dokładnie tego, czego w największej produkcji CD Projekt RED najbardziej brakuje – interaktywnego świata, losowych wydarzeń i w pełni działających społeczności. Cyberpunk 2077 działa na ten moment, po tych wszystkich poprawkach, rewelacyjnie. Pora na resztę.

czytaj też: Apple usuwa Fortnite w App Store do czasu wyczerpania wszystkich apelacji sądowych związanych z Epic Games

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming