AnimacjaV.TV

Zobaczcie pierwszy w historii thriller Sci-Fi zrobiony w całości przy pomocy Unity

-

< 1 minuta czytania

To, że od czasów Avatara Jamesa Camerona filmowcy używają grafiki komputerowej w zastraszającej ilości, nie dziwi już nikogo.

W wypadku powyższego filmiku używanie grafiki komputerowej może być początkiem czegoś wyjątkowego. Alexandru Popescu i Tim Ben Cole wykorzystali silnik Unity do stworzenia całkiem niezłego krótkometrażowego filmu science fiction. Wydaje się, że nie jest to nic specjalnego, w końcu gry tworzone są dokładnie w taki właśnie sposób.

Jrfnak sam fakt powstawania takich produkcji, pokazuje jak będzie zmieniał się świat kina. Niedawno opisywałem problem jaki wyniknął z miłości do efektów specjalnych Roberta Zemeckisa. Może gdyby legendarny reżyser korzystał z Unity byłoby mu łatwiej w niektórych przypadkach:).

Cassini Logs przedstawia historię 60-letniego naukowca, który próbuje odkryć przyczynę śmierci swoich rodziców. Na zakończenie 10-letniej misji, robi ostatnie badanie na powierzchni Cassini, jednego z księżyca Saturna. Nie jest to łatwe e przypadku wulkanicznego środka planety i zamarzniętej powierzchni. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem. Warto poświęcić 6 minut i zobaczyć co panowie przygotowali.

Czytaj też: Robert Zemeckis zrewolucjonizował efekty specjalne, ale jak każda rewolucja

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Animacja