Muzyka

Carbon Silesia Festival to najnowszy festiwal na muzycznej mapie Polski

-

3 min czytania

Po miesiącach oczekiwań sezon festiwalowy powraca do Polski. Organizatorzy SnowFestu postanowili stworzyć nową festiwalową jakość i zapraszają was do wyjątkowej przestrzeni zabrzańskiej kopalni, która wypełni się dźwiękami polskich i międzynarodowych artystów.

Już 3 września rozpocznie się pierwszy w historii CARBON Festival. Dwudniowa impreza została stworzona przez osoby odpowiedzialne za 8 wyjątkowych edycji SnowFestu, największego festiwalu zimowego w Polsce. CARBON Festival to wydarzenie, które połączy ze sobą najlepsze i najciekawsze elektroniczne brzmienia z niesamowitą industrialną przestrzenią Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.

Festiwal muzyczny w Zabrzu

CARBON Festival jest próbą stworzenia nowego i wyjątkowego festiwalu, który pozwoli słuchaczom na nowo zakochać się w muzyce i poprzez taniec, chociaż na chwilę zapomnieć o miesiącach pandemii. Muzyka jest w końcu częścią naszego życia, bez której nie moglibyśmy istnieć. Muzyka to źródło energii, które napędza nas do działania i do patrzenia w przyszłość z nadzieją i uśmiechem. Podobnie jak węgiel w naszych ciałach, muzyka nie jest w stanie istnieć w pustce. Dlatego CARBON to coś więcej niż muzyka, to godziny tańca, możliwość nawiązywania nowych znajomości, szansa, aby zapomnieć o troskach, zjeść trochę dobrego jedzenia i czasami po prostu odpocząć od wszystkiego co może nas przytłaczać.

Na festiwalu czeka na słuchaczy kilka muzycznych scen, scenografia wykorzystująca wyjątkową przestrzeń starej kopalni na terenie Zabrza i strefa food marketu. W trakcie dwóch dni wydarzenia usłyszymy ponad 30 artystów zarówno z zagranicy, jak z Polski.

Muzycy na Carbon Silesia Festival

Już teraz odkrywamy pierwsze gwiazdy, które porwą was do tańca:

  • Agents of Time, którzy przyjadą promować swój najnowszy album, ale zarazem pokażą jak bardzo nieprzewidywalne są ich występy na żywo, w których nie boją się mieszać agresywnego techno z głęboką potrzebą melodyjnej taneczności.
  • Alan Dixon, którego najnowszy utwór trafił na pierwsze miejsce najpopularniejszych tracków na Beatporice, a jego produkcje na nowo pobudzają w słuchaczach miłość do brzmień italo, ale w nowoczesnej i jedynej w swoim rodzaju wersji
  • Third Son, twórca, który od lat nie boi się eksperymentować ze swoim brzmieniem, a którego celem jest tworzenie po prostu dobrej muzyki, której nie da się zaszufladkować
  • Kraak & Smaak, holenderskie trio rozkochane w funku, który w ich utworach miesza się z elektroniką, disco i soulem, a których produkcje zostały docenione przez Moby’ego, Royskopp, a nawet legendarną Arethę Franklin.
  • LTJ Bookem, jedna z największych legend d’n’b, której nie trzeba przedstawiać żadnemu prawdziwemu fanowi dobrej elektroniki. Jego twórczość odcisnęła piętno na tysiącach producentów na całym świecie.
  • Demuja, pochodzący z Austrii producent, który jak mało kto umie bawić się melodyjną stroną najbardziej klasycznego house’u, a którego sety opierają się na jednej rzeczy – potrzebie przekazaniu swojej miłości do muzyki z duszą.

Obok nich na festiwalu usłyszymy najciekawszych polski artystów i artystki takich jak Agim, An On Bast Live, Kuba Sojka, Last Robots, Ros i Penera. A to dopiero pierwsza z trzech fal ogłoszeń artystów, którzy przyjadą na Górny Śląsk

Bilety na CARBON Festival są dostępne zarówno dla osób zaszczepionych, jak i tych, które nie zdecydowały się na przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19. Dla tych drugich zostało przeznaczone 250 biletów. Pierwsza promocyjna pula biletów trafiła już do sprzedaży i kosztuje jedynie 190 zł. Ilość biletów jest ograniczona

Czytaj też: Gierki z gazetki – Happyland Adventures

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Muzyka