GamingNews

Call of Duty: Black Ops Cold War – nowy trailer i kilka detali o trybie single player

-

3 min czytania

Po udanym powrocie do formy w postaci Call of Duty: Modern Warfare, nadzieje pokładane w tegorocznej edycji tasiemca wojennego od Activision są ogromne. Spin-off serii, tworzony przez studio Treyarch, był zawsze bardziej popularny od głównych tytułów, głównie za sprawą świetnej kampanii fabularnej. Była ona bardziej wysoko-oktanowym thrillerem szpiegowskim niż filmem wojennym. Black Ops 4, z 2018 roku, nie miało trybu single player, za co zostało bardzo mocno skrytykowane przez większość graczy. Tym razem jednak wraca nie tylko kampania ale i, wzorem zeszłorocznego Modern Warfare, lubiane postaci w odświeżonej wersji.

Co wiemy:

Kampania dla jednego gracza

W, stworzonej we współpracy z Raven Software, opowieści wrócą Alex Woods, Frank Mason i Jason Hudson , ulubieńcy fanów z pierwszej części spin-offu z 2010 roku. W porównaniu do pozostałych Black Opsów, tym razem spotkamy na naszej drodze prawdziwe postaci, jak Ronald Raegan, mające znaczny udział w fabule.

Większość rozgrywki spędzimy w latach 80, kiedy USA było w stanie Zimnej Wojny ze Związkiem Radzieckim. Naszym celem będzie rzekomy prawdziwy szpieg KGB, który zinfiltrował rząd Stanów Zjednoczonych, o kryptonimie Perseusz.

Tytuł miał będzie lekkie elementy rpg. Stworzymy własną postać, nadamy jej imię, pochodzenie i profil psychologiczny (ten będzie miał wpływ na gameplay!). Wszystko ku lepszej integracji trybów, tą samą postacią będziemy grać też w trybie multiplayer. To nie wszystko, misje będą znacznie bardziej otwarte, jeśli chodzi o poziomy i podejście do wykonywania zadań i będziemy mieli możliwość wyboru kwestii dialogowych, co zaprowadzi nas do kilku zakończeń.

Multiplayer

O tym trybie wiemy jak na razie bardzo mało, więcej informacji zaplanowane jest na 9 września tego roku. Oto czego można się dowiedzieć z blogu Activision – gra będzie cross-gen czyli osoby grające na PS4 i XBOX One będą mogły grać z osobami, które kupią nadchodzące konsole nowej generacji. Na dodatek oba systemy również będą mogły się łączyć między sobą.

Ponownie dostaniemy battlepassa i, co najważniejsze, cały nasz postęp z Modern Warfare będzie można przenieść do tego tytułu, ze schematami i skórkami włącznie. Do tej pory nie było to możliwe i ucieszy to na pewno wielu graczy.

Tryb zombie na pewno będzie, odnowiony i świeży – tak obiecują twórcy. O tym, bardzo popularnym, segmencie dowiemy się pewnie tuż przed premierą czyli 13 listopada.

Darmowy tryb Warzone

Activision zapewnia że, odnoszący ogromny sukces, battle royale będzie tak samo wspierany na wszystkich platformach. Gracze, którzy wstrzymają się bądź nie kupią Black Ops Cold War, dalej będą mogli rozgrywać mecze z osobami, które posiadają tylko najnowsze Call of Duty. W trailerze widać nową mapę, ona także będzie za darmo dostępna dla wszystkich.

CoD BOCW

Back to ‘Nam

Zeszłoroczne Call of Duty tchnęło nowego ducha w starzejącą się mocno serię. Przykro mi to mówić, ale moja ukochana seria, Battlefield, zeszła na dalszy plan, pomimo niesamowitej frajdy jaką daje mi Battlefront 2 czy mapy na Pacyfiku w Battlefieldzie 5. Modern Warfare to nowa jakość i, uwielbiane przez graczy, Black Ops ma szansę nawet na podniesienie poprzeczki. Wspominałem, że gra zabierze nas także do Wietnamu? Dice, cholera, co z wami?

 

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming