LudzieMuzykaNews

BTS wystąpił przed zgromadzeniem ogólnym ONZ. Nagrano także specjalny teledysk [Wideo]

-

4 min czytania

BTS, najpopularniejsza grupa k-popowa na świecie wystąpiła podczas zgromadzenia ogólnego w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Boysband mówił o przyszłości, szczepieniach, zmianach klimatycznych i ważnej roli młodego pokolenia we współczesnym świecie. Zaprezentowali również swój najnowszy klip, który nagrano na potrzebę tego specjalnego spotkania.

O popularności koreańskiego boysbandu nie trzeba dyskutować. Wielu fanów na całym świecie ceni wykonawców za ich twórczość, jak i działalność charytatywną. Oczywiście warto też wspomnieć, że każda nastoletnia wielbicielka potajemnie podkochuje się w każdym z członków zespołu. Ich zaskakująca sława doprowadziła ich na szczyt listy koreańskich przebojów.

BTS wystąpiła przed zgromadzeniem ONZ

Bez wątpienia zespół muzyczny taki, jak BTS ma o wiele większy wpływ na współczesną młodzież niż autorytet rodziców, nauczycieli i przyjaciół. Coraz częściej młodzi ludzie podążają innymi wzorcami, ignorując wartości przekazane przez swoich bliskich od najmłodszych lat, wybierając własną, indywidualną ścieżkę rozwoju. Właśnie dlatego prezydent Korei Południowej-  Moon Dze Ina mianował zespół  wysłannikami do spraw przyszłych pokoleń oraz kultury i przedstawił ich przed Zgromadzeniem Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Artyści wystąpili przed zgromadzeniem. Opowiedzieli o swoich obawach dotyczących najbliższej przyszłości i przemyśleniach związanych z funkcjonowaniem młodzieży we współczesnym świecie. Mówili również o smutku  związanym z sytuacją pandemiczną w wielu krajach, o zmianach klimatycznych i ich skutkach, a także o walce z ubóstwem. Zaznaczyli także, że niezwykle ważne jest to, aby większość społeczeństwa przyjęła szczepionkę przeciwko wirusowi. Muzycy wspomnieli także że przyjęli swoje dawki szczepionek, które umożliwiły im koncertowanie i spotkanie z fanami na całym świecie.

Może ci się spodobać także: Szczepionka w sałacie? Naukowcy zamierzają umieścić składniki mRNA firmy Pfizer i Moderna w roślinach

Popularny polski serwis informacyjny TVN24.pl pozwolił sobie zacytować kilka słów, wypowiedzianych przez Jeona Jung-Kooka i lidera grupy BTS Kima Nam-Joona przed zgromadzeniem. Jeon wyraził wielkie ubolewanie nad odwołanymi ceremoniami rozpoczęcia roku szkolnego w Korei, a także to jak bardzo zasmucił go fakt, że odwołano im całą trasę koncertową z powodu koronawirusa:

Byłem zasmucony, słysząc, że ceremonie rozpoczęcia i ukończenia szkoły musiały zostać odwołane. To są chwile w życiu, które chcesz uczcić, a anulowanie ich musiało być denerwujące. Mieliśmy złamane serce, gdy odwołano nasze od dawna zaplanowane trasy koncertowe.

Natomiast Kim Nam Joon próbował uświadomić wszystkich zgromadzonych, że współczesna młodzież nie jest do końca ,,stracona”. Zaznaczył także, że niektóre zachowania, ruchy młodych osób mogą być nie do końca zrozumiane przez dorosłych ludzi.:

Zamiast “straconego pokolenia” bardziej odpowiednią nazwą byłoby “pokolenie powitalne”, ponieważ zamiast obawiać się zmian, pokolenie to mówi “witaj” i idzie naprzód.

Pozwolenie na taniec przyznane!

Po wspaniałym i bardzo ambitnym przemówieniu artyści zaprezentowali swój najnowszy teledysk, pt. ,,Permission to Dance”, który nagrano kilka dni przed 76 ogólnym zebraniem w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Obecnie klip na oficjalnym kanale ONZ na YouTube osiągnął 13 802 680 wyświetleń. Warto też wspomnieć o oryginalnym teledysku, którym inspirowała się formacja. Ten zaś osiągnął zawrotną ilość wyświetleń, która wynosi 317 497 762!

Wywiad na wyłączność i Polskie nowości

Kiedy cała sala opuściła zgromadzenie, artystów wraz z prezydentem Korei Południowej poproszono o udzieleniu krótkiego wywiadu. Oczywiście cały przebieg został nagrany i wrzucony do sieci:

Na sam koniec warto też dorzucić coś, co zainteresuje osoby, które nie tylko kochają grupę BTS, ale także monitorują polityczne wydarzenia w naszym kraju. Podczas 76 światowego zgromadzenia ogólnego w siedzibie ONZ swoje przysłowiowe ,,5 minut” miał także prezydent naszego kraju- Andrzej Duda. Poruszył on wiele ważnych problemów, z którymi boryka się nie tylko nasze państwo, ale także i cały świat. Mówił o zmianach klimatycznych oraz dalszej sytuacji pandemicznej na świecie. Uwzględnił także kilka wydarzeń, jakie mają ostatnio miejsce, czyli: wojna hybrydowa na granicy Białorusi z Polską, atak nielegalnych imigrantów, problem skrajnej biedy i wojny w wielu rejonach świata. Całą wypowiedź szanownego Pana Prezydenta możecie obejrzeć poniżej:

 Czytaj też: 15- latek mierzył długość penisa za pomocą kabla USB. Trafił do szpitala! [Zdjęcie]

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Ludzie