FilmKultura

Bong Joon-ho potwierdza, że scenariusz sequela “Parasite” jest już ukończony

-

2 min czytania

Bong Joon-ho skończył pisać jeden z dwóch scenariuszy follow-upów do jego Parasite.

Zdobywca Oscara, reżyser i scenarzysta wyjawił, że jeden z dwóch scenariuszy do sequeli jego genialnego Parasite został ukończony.

Joon-ho brał ostatnio udział w podcaście The Director’s Cut, w którym rozmawiał z Rianem Johnsonem (reżyserem jednego z trzech najlepszych filmów ze świata Gwiezdnych Wojen [dont @ me]). Opowiedział w nim, jak idą prace nad następnymi odsłonami historii związanej z jednym z największych hitów ostatnich lat.

Czuję się, jakbym dzielił mój mózg na dwie części pisząc dwa scenariusze, ale jeden z nich ukończyłem w zeszłym tygodniu.

Kiedy trafi do nas sequel Parasite?

Oczywiście nie wiemy zbyt wiele o tym, co wydarzy się w następnym filmie Koreańczyka. Wiemy, że scenarzysta pisze jeden ze skryptów po koreańsku, a drugi po angielsku.  Nie wyjawił jednak, który z nich został napisany. Można się jednak domyślić, że koreańska wersja została już napisana.

Bong dodał jednak, że koreański film dzieje się w Seulu i ma unikalne elementy horroru i akcji.

Trudno jest określić gatunek moich filmów. Angielski projekt to dramat oparty na prawdziwym wydarzeniu, które wydarzyło się w 2016 roku. Oczywiście nie będę pewien, dopóki nie skończę scenariusza, ale akcja ma się odbyć w połowie w Wielkiej Brytanii, a w połowie w Stanach Zjednoczonych.

Bong o tym, że pracuje nad dwoma scenariuszami, powiedział w trakcie wywiadów, których udzielił po zdobyciu Oscara w 2020 roku. Prace nad dwoma projektami rozpoczęły się już w 2019 roku.

Bong pracuje również nad scenariuszem do serialu Parasite, który będzie współtworzył z Adamem McKayem. Serial ma wykorzystać pomysły, które ostatecznie nie znalazły się w oryginalnym filmie.

Niestety, nie wiemy jeszcze kiedy możemy spodziewać się premiery obu filmów.

Czytaj też: “Liga Sprawiedliwości” Zacka Snydera ma w końcu pierwszy trailer! [WIDEO]

 

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film