Muzyka

Bob Dylan trafi do sądu – miał wykorzystywać seksualnie 12-latkę

-

< 1 minuta czytania

Bob Dylan został oskarżony o wykorzystywanie seksualnie 12-letniej dziewczyny w 1965 roku, donosi Rolling Stone.

Kobiet złożyła pozew anonimowana w Nowym Jorku w zeszłym piątek dzięki ustawie Child Victims’ Act, umożliwiającym osobom, które przeżyły nadużycia w dzieciństwie, pozwać swoich oprawców nawet po okresie, w którym sprawa uznana została za przedawnioną.

.Kobieta, zidentyfikowana w aktach sądowych jako „JC”, mówi, że Dylan znęcał się nad nią między kwietniem a majem 1965 roku, wykorzystując „swój status muzyka, aby zdobyć jej zaufanie i przejąć nad nią kontrolę w ramach swojego planu molestowania seksualnego i wykorzystywania JC”. Pozywająca twierdzi, że muzyk dał jej „alkohol i narkotyki” i wielokrotnie ją wykorzystywał. Kobieta domaga się nieokreślonej kwoty odszkodowania, która zostanie ustalona przez ławę przysięgłych w trakcie rozprawy. Według pozwu, J.C. „podtrzymywał obrażenia fizyczne i psychiczne… niektóre lub wszystkie z tych obrażeń mają trwały i trwały charakter”.

Przedstawiciel muzyka zaprzeczył, aby zarzuty były prawdziwe i zapowiedział, że będą walczyli w sądzie o dobre imię Boba.

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Muzyka