GamingNews

Bethesda aktualizuje starego Dooma 1 i 2 o nową zawartość! Earthless: Prelude już dostępne na konsolach i PC!

-

2 min czytania

Fani kultowego Dooma 1 i 2 mogą być nieco zaskoczeni, na szczęście pozytywnie! Nikt nie spodziewał się, że po 28 latach od premiery tego kultowego fps’a, otrzyma on nowa zawartość.

Earthless: Prelude to niesamowity dodatek, który został przygotowany przez fana działającego w społeczności moderskiej.

Przedstawiciele spółki Bethesda Softworks poinformowali fanów serii na oficjalnym Tweeterze, że nowa zawartość została już dodana na wszystkie dostępne platformy, czyli: Xbox  One,  Nintendo  Switch,  PlayStation  4 i  PC:

Co zawiera nowy dodatek?

,,Prelude” zawiera 12 ręcznie zaprojektowanych map, a w tym 32 poziomy, które zostały przygotowane przez modera ,,Doomowej społeczności” Jamesa „Jimmy” Paddocka.  Jimmy przez lata pracował nad sporym szeregiem modyfikacji do pierwszego i drugiego Dooma, np.: Deathless. Według Paddocka – Earthless jest duchowym następcą Deathless, który tak samo, jak poprzednik jest dostępny w stu procenach za darmo.

Wyznania Paddocka w klubie Slayers

Jak wyznaje sam autor przygotowany przez niego Earthless, zaczął powstawać już w 2000 roku, kiedy to jako młody programista stawiał swoje pierwsze kroki w tworzeniu modyfikacji do pierwszego i drugiego Dooma. Od tego czasu stał się on bardzo zdolnym programistą, który był w stanie wykorzystać swoje nabyte przez lata doświadczenie, aby dopracować projekt, którego finalny model otrzymaliśmy pod wodzą Bethesdy.

Dodatkowo twórca nadmienia, że ścieżka dźwiękowa zawarta w jego nowym ,,dziecku” została zmieszana z utworami zawartymi w oryginalnej jedynce oraz specjalnie przygotowanymi przez moderów setami i remixami.

Krwawe Podsumowanie

Scena moderska pierwszych dwóch części serii Doom od studia Id Software z roku 1993 i 1994 istnieje od 28 lat. Wielu graczy uważa, że obie części krwawej przygody są tak zwaną ,,piaskownicą” z gatunku gier first person shooter, w której społeczność ta wciąż zgłębia się bez reszty.  Po premierze rebootu z 2016 roku – Bethesda Softworks postanowiła, zgromadzić rozsypaną po małych grupach społeczność w jedną scaloną grupę, tworząc ,,Slayers Club”, do którego należy wspomniany autor Earthless.

Czytaj też: Baby shark, doo, doo! Kultowa piosenka z YouTuba otrzyma film animowany ! Sprawdź!

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming