NewsSerial

Będzie kolejny jednogodzinny odcinek specjalny South Park

-

2 min czytania

South Park należy do grona tych seriali, które w punkt wyśmiewają rzeczywistość. Doskonałe żarty ze społeczeństwa, przerysowane postacie i szalone teorie, które mogą się okazywać prawdą, są tam na porządku dziennym.

We wrześniu otrzymaliśmy od Treya Parkera i Matta Stone jednogodzinny odcinek, w którym podsumowali pierwsze miesiące pandemii, lock downu i zamieszek na tle rasowym. Ten ostatni epizod był przełożeniem sytuacji po śmierdzi Georga Floyda, ale reszta pasowała do większości miejsc na świecie.

Teraz prawie pół roku później dostaniemy kolejne podsumowanie walki z wirusem. Tym razem odcinek będzie się skupiał na szczepionce przeciwko COVID-19. Tutaj bohaterowie miasteczka w stanie Kolorado, będą chcieli zdobyć lekarstwo, a przeszkadzać im będą w tym para militarystyczne grupy antyszczepionkowców.

Przypomnijmy, że jak na razie transmisja regularnego serialu zakończyła się w 2019 roku na 23 sezonie. Przez cały 2020 rok otrzymaliśmy tylko jeden odcinek specjalny w czasie oczekiwania na nowy sezon. Oczywiście tak jak i większość produkcji filmowych, South Park jest opóźniony przez pandemie.

Na szczęście najnowszy odcinek specjalny jest już na horyzoncie, bo premiera będzie już 10 marca. Kilka dni później pojawi się online, tak jak wszystkie odcinki kreskówki, na oficjalnej stronie internetowej. Grant Gish z ViacomCBS powiedział w zeszłym roku:

Tak długo, jak robisz coś nowego, i może to być wszystko, od nowego stylu, przez nowy ton, po nowe pomysły określonego pisarza, myślę, że to może zadziałać.

Te słowa dotyczyły planów na przyszłość związanych z Miasteczkiem South Park. Zagraniczne media donoszą, że powstanie kolejny pełnometrażowy film. Ostatnia wersja kinowa była z 1999 roku i wywołała sporo dyskusji. Jak na razie wiadomo tylko, że zakontraktowane są nowe sezony serialu, aż do 26. Sprawia to, że będzie to najdłużej lecący serial w godzinach największej oglądalności w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj też: Ripley w nowym filmie o Obcym? To możliwe

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii News