FashionKomiksy

Batman Beyond to klasyk, ale wersja stroju z kryptonitem to cudo

-

2 min czytania

Pamiętacie kreskówkę Batman Przyszłości (Batman Beyond) z 1999 roku? Przyznać trzeba, że Terry McGinnis jest doskonały następcą Bruce’a Wayne’a.

Teraz jednak nie o świecie  Batman mówimy, ale o jego decyzjach stylistycznych. Przyznać można bez bólu, że DC ma naprawdę świetne kostiumy zarówno bohaterów jak złoczyńców. Jeżeli przyjrzymy się strojom właśnie z Batman Beyond (ale nie z serialu, tylko komiksu) to jedna jest mistrzostwem świata.

Chodzi oczywiście o zbroje z kryptonitem (bo dla najpotężniejszego człowieka wrogiem nr jeden jest, najpotężniejszy kosmita ;)).  Zbroja ta została stworzona specjalnie do walki z alternatywną wersją Supermana. Chodzi tu o teraz już kanoniczną walkę Terry’ego McGinnisa przeciwko Justice Lord Superman.

Przyznam też, że moim skromnym zdaniem przygody Terry’ego (przynajmniej w animacji) to najlepsze co spotkało animowanego Batmana od czasu The Animated Series.

Wracając jednak do stroju, abyście nie musieli szukać za daleko, pokazujemy zbroje poniżej.

Fot. fragment Batman Beyond/ DC Comics

Fot. Fragment Batman Beyond/ DC Comics

Oczywiście cała walka Batman kontra Superman zależy od autora scenariusza, bo jak zauważył na forum komiksowym jeden z fanów, gdyby Superman naprawdę chciał zabić Batmana, to po prostu by go spalił na odległość lub użył zbroi niwelującej działanie Kryptonitu.

Czytaj też: Serial Cyberpunk Edgerunner o dziwo dojdzie do skutku, mamy odpowiedź CDP 

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Fashion