Ludzie

Badania potwierdzają, że co najmniej 43,6% przestępców seksualnych to kobiety

-

2 min czytania

Amerykańskie badanie na temat wykorzystywanie seksualnego dosyć jednoznacznie mogą szokować osoby przekonane, że to mężczyźni są odpowiedzialni za niemalże wszystkie przestępstwa na tle seksualnym.

Badanie przeprowadzone w USA ujawniło, że przestępczynie seksualne są o wiele bardziej powszechne niż początkowo sądzono.

Stereotypy kulturowe skłaniają nas do zakładania, że przestępstwa seksualne popełniane przez kobiety za rzadkie, zespół naukowców z UCLA School of Law stwierdził, że takie twierdzenie jest dalekie od prawdy.

Naukowcy pod kierunkiem Lary Stemple przeanalizowali dane z czterech sondaży przeprowadzonych na dużą skalę przez agencje federalne i odkryli, że sprawy, w których to kobiet są napastnikami są zaskakująco częste.

Patrząc na dane z ankiety amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób, naukowcy odkryli, że w 2011 r. równa liczba mężczyzn i kobiet zgłosiła na policję, że były przymuszane do seksu.

Podobnie badanie z 2010 r. wykazało porównywalne wyniki, w których oszacowano, że prawie 4,5 miliona mężczyzn w USA było na pewnym etapie swojego życia zmuszonych do penetracji innej osoby – i że w 79,2% przypadków sprawca zmuszający do aktu seksualnego był kobieta.

Zespół Stemple uwzględnił również dane z US Census Bureau, które ujawniło, że w 2012 roku badanie odsetka kobiet i mężczyzn, którzy przyznali się do zmuszania do seksu, wykazało, że 43,6 procent tej podgrupy stanowiły kobiety, w porównaniu z 56,4 procentami mężczyzn.

Naukowcy wskazali również na badanie uniwersyteckie przeprowadzone w 2014 roku, przeprowadzone na 284 mężczyznach i chłopcach. Wykazało ono, że 43 osó zostało zmuszonych seksualnie do stosunku, a 95 procent sprawców to kobiety.

Badania pokazują, że powinniśmy przestać postrzegać przestępstwa seksualne, jako problem, z którym mierzą się głównie kobiety. Przestępstwa seksualnego to nie temat damsko-męski, a raczej smutna historia ludzkości.

źródło: Independent

Czytaj też: Upadek kryptowalut w Turcji trwa w najlepsze. Aresztowano 66 osób

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Ludzie