KulturaSerial

Autor Community i Rick & Morty stworzy nową animację dla Foxa

-

2 min czytania

Dan Harmon oficjalnie dogadał się z Foxem na stworzenie nowej animacji, której premiera ma się odbyć w 2022 roku.

W nowej produkcji Harmona przeniesiemy się do antycznej Grecji. Poznamy tam rodzinę ludzi, bogów i potworów, którzy starają się zarządzać jednym z pierwszych miast. Przy okazji robią wszystko, aby nie pozabijać się nawzajem.

Jak wyjaśnia Deadline, deal ten jest idealnym przykładem, jakie plany ma Disney odnośnie Fox Entertainment. Według amerykańskich dziennikarzy Fox ma skupić się na budowaniu własnego portfolio autorskich programów i twórców, którzy z nimi współpracują.

„To wspaniały moment dla naszego biznesu, który w pewnym sensie reprezentuje wiele punktów stykowych, o których mówiliśmy w przeszłości” – wyjaśnił Charlie Collier, dyrektor generalny Fox Entertainment.

„Mamy w pełni należący do Fox Entertainment i sfinansowany animowany program Dana Harmon, który jest w szczytowej formie. Animacja będzie produkowana przez Bento Box i będzie przeznaczona do telewizji, jak i do streamingu poprzez  Tubi. Seria jest również pierwszą, która rozwija się w ramach naszego modelu transmisji bezpośredniej ”.

Dla Foxa serie animowane to nic nowego. Od kiedy Michael Thorn został Dyrektorem Rozrywki w firmie, Fox zamówił, aż 5 nowych animacji.

„Tylko Dan Harmon, będzie potrafił zamienić mity wczesnej cywilizacji greckiej w niezwykle ostry komentarz na temat dzisiejszej polityki, celebrytów i popkultury” – powiedział Thorn.

„Ten projekt to niesamowicie lekceważąca komedia rodzinna, opowiadana przez jednego z najbardziej pomysłowych gawędziarzy w mieście. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Danem przy tej serii.”

Dan Harmon z nowym serialem dla Fox

“Ten serial wzmacnia naszą kontrolę nad przestrzenią animacji i, jako że nadal budujemy Fox Entertainment, stanowi dla nas ważny pierwszy krok dzięki naszej pierwszej w pełni skryptowej nieruchomości ”.

Z jednej strony oczywiście możemy się cieszyć. Tylko czy praca Harmona nad kolejną animacją nie oznacza, że marzenia o filmowym Community już na zawsze pozostaną marzeniami?

W końcu trudno wyobrazić sobie, aby pracując nad nowymi sezonami Ricka i Mortiego, a dodatkowo nad nowym projektem, Harmon miał znaleźć czas na napisanie scenariusza, do którego nie może się zabrać od kilku lat.

Pozostaje nam jedynie czekać.

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Kultura