GamingNewsTech

ASUS na CES przedstawia swoje produkty w formie gry na Steam

-

3 min czytania

CES to największe targi technologiczne na świecie. W tym roku zostały całkowicie przeniesione do online, więc nie możemy sprawdzić empirycznie produktów.

ASUS przyjął jeszcze inną taktykę, aby zachęcić i pokazać swoje produkty, nawiązał współpracę z platformą Steam. Produkty prezentowane są w formie mini gry. Ten first person shooter (strzelanka z perspektywy pierwszej osoby) jest za darmo do pobrania. Zajmuje około 5GB i jest ciekawym rozwiązaniem, aby pokazać swoje nowe produkty.

Omni twój wirtualny przewodnik

Omni twój wirtualny przewodnik

ROG, czyli Republic Of Gamers to marka, pod którą sprzedawane są rzeczy dedykowane dla graczy. Należy ona do ASUSA i znajdują się tam, płyty główne, monitory, akcesoria i inne. ROG Citadel XV to wirtualna baza organizacji posiadająca te produkty, a my wcielamy się w jej członka. Gra rozpoczyna się po przebudzeniu w pryczy, w owej bazie, a naszym przewodnikiem jest mały robot o imieniu Omni. Całość gry to wirtualna wycieczka ukazująca nam najnowsze wynalazki, czyli nowy sprzęt firmy ASUS ROG.

ZEPHYR 15 SE

Zephyr Duo 15 SE

Wirtualna wycieczka po bazie ukazuje nam nowy sprzęt od firmy ASUS. Możemy między innymi zobaczyć Zephyr Duo 15 SE. Ten gamingowy laptop oprócz dodatkowego wyświetlacza, ma możliwość podniesienia części ekranu dla lepszego chłodzenia. Każdy przedmiot można zobaczyć w formie 3D. Co więcej, jak wspominałem jest to FPS więc ASUS zadbał o mini gierki. Jedną z nich jest strzelnica, gdzie możesz sprawdzić się z innymi graczami, którzy postanowili sprawdzić swoją wirtualną celność.

Pamiętajmy, że tak “gra” to nic innego jak reklama ASUS ROG. Jednak sposób, w jaki zostały przedstawione sprzęty, jest wyjątkowo atrakcyjny dla graczy. Ciekawe, kiedy pojawi się ostry product placement w grach. Nie mówię tu o reklamach na macie w UFC. Co, jeżeli niedługo będziemy w grach kompletować komputery do hackowania ze znanych nam produktów? W każdym razie ASUS na CES pokazał kawałek fajnej aplikacji i dużo nowego sprzętu. W tym roku firmy wyjątkowo dobrze zadbały o widzów, zwłaszcza ze względów na obostrzenia.

Czytaj też: Targi technologiczne CES w walce z wirusem

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming