GamingNewsTech

Apple vs Epic Games, Tim Cook stanie przed sądem

-

2 min czytania

Sami prawnicy nie wystarczą. Tim Cook, prezes Apple został wezwany do osobistego udziału w sporze przeciwko Epic Games.

Zanim jednak wyobrazisz sobie, że Tim Cook pojedzie do siedziby Epic Games i będzie walczył z ich prezesem, to wiedz, że po prostu został wezwany złożyć zeznanie. Sąd w USA uznał, że prezes technologicznego giganta będzie musiał osobiście dokonać wyjaśnień i będzie to trwało 7 godzin. Tym samym odrzucił prośbę prawników Apple o usprawiedliwienie go z obecności.

Dla przypomnienia sprawa Apple kontra Epic Games swoje rozwiązanie ma mieć dopiero albo już w maju. Jednak już teraz sąd zdecydował się wysłuchać wszystkich zeznań. Jak wspominałem  w Epic uderza w Apple ze wszystkich stron, sędzina prowadząca uznaje tę sprawę za delikatną. Oznacza to że musi bardzo dobrze zbadać materiał dowodowy.

Magistrat (czyli sędzia niższej instancji) Thomas S. Hixon odrzucił wniosek prawników Apple o usprawiedliwienie Tima Cooka. We wniosku adwokaci Apple wnosili o usprawiedliwienie ze względu na długość zeznania. Po odrzuceniu przez sąd zaproponowali krótszy czas zeznań, czyli 4 godziny. Ten wniosek magistrat także odrzucił.

[W] tych trzech postępowaniach antymonopolowych fakty sprawy wykraczają daleko poza historyczne fakty dotyczące tego, co się stało,Tak naprawdę nie ma nikogo takiego jak dyrektor generalny Apple, który mógłby zaświadczyć o tym, jak Apple postrzega konkurencję na tych różnych rynkach, które są podstawą jego modelu biznesowego- powiedział magistrat w uzasadnieniu.

Co więcej, sędzia odrzucił wezwanie sądowe prawników o wgląd do dokumentów Samsunga dotyczących ich własnej dystrybucji Fortnite.

Spór toczy się pomiędzy Apple i Epic Games w sprawie usunięcia gry Fortnite ze sklepu Apple. Ci pierwsi stosują strasznie wysokie stawki prowizyjne za sprzedaż aplikacji w sklepie. Epic nie zgadzał się na pobieranie prowizji za zakupy w grze, wiec zmienił sposób na kupowanie w grze, omijając płatności Apple, co spowodowało usunięcie gry przez Apple.

Batalia trwa w najlepsze, a jeżeli chcesz prześledzić jej przebieg przeczytaj poprzednie artykuły

Kolejne starcie Epic vs Apple i decyzja sądu do czasu rozprawy

Epic uderza w Apple ze wszystkich stron

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming