GamingNews

Apple usuwa Fortnite w App Store do czasu wyczerpania wszystkich apelacji sądowych związanych z Epic Games

-

2 min czytania
Tim Sweeney, dyrektor generalny Epic Games, powiedział w środę, że Apple zabronił Fortnite dostępu do App Store. Stan ten ma potrwać do czasu zakończenia wszystkich apelacji sądowych w walce prawnej, co może zająć wiele lat.

Wczoraj wieczorem Apple poinformował Epic, że Fortnite zostanie umieszczony na czarnej liście ekosystemu Apple do czasu wyczerpania wszystkich apelacji sądowych, co może trwać nawet 5 lat.

Napisał Sweeney w tweecie z dołączonym obrazem listu od prawników Apple.

list apple do epic games

Może cię zainteresować: Darmowe gry od Steam i Epic Games Store

Sprawa rozpoczęła się w sierpniu 2020 roku. Wtedy to Epic Games zaktualizowało swoją aplikację na iOS tak, aby umożliwić graczom ominięcie procesora płatności w aplikacji Apple. Zamiast tego płatność bezpośrednio przekierowywano do firmy zajmującej się grami. Producent iPhone’a w następstwie usunął Fortnite z App Store i złożył pozew przeciwko Epic Games.

Na początku tego miesiąca sędzia okręgowy USA Yvonne Gonzalez Rogers nagrodził firmę Epic wygraną po wydaniu stałego nakazu sądowego. Umożliwia on programistom informowanie użytkowników o alternatywnych metodach płatności w aplikacjach. Sąd jednak stanął po stronie Apple we wszystkich innych aspektach pozwu. Nakazał też Epic Games wypłatę odszkodowania w wysokości 30% z 12,1 mln USD przychodów, które zgromadziło za pośrednictwem aplikacji Fortnite na iOS.

Sweeney w środę udostępnił również wiadomość e-mail. Wysłał ją 16 września do szefa Apple App Store, Phila Schillera, z zapytaniem o reaktywację konta programisty Fortnite firmy Epic.

Epic ponownie prześle Fortnite do App Store, jeśli zastosujesz się do prostego języka orzeczenia sądowego i zezwolisz aplikacjom na umieszczanie przycisków i linków zewnętrznych, które kierują klientów do innych mechanizmów zakupowych bez uciążliwych warunków lub przeszkód dla dobrego doświadczenia użytkownika.

Napisał Sweeney .

W odpowiedzi otrzymał wiadomość, że Apple nie pozwoli na powrót Fortnite do App Store.

Czytaj też: Netflix oficjalnie wprowadza bezpłatny plan transmisji strumieniowej

Małgorzata Chuchel
Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming