AnimeNewsOd redakcjiSerial

Anime i Gwiezdne Wojny czyli pierwsze spojrzenie na Star Wars: Visions [WIDEO]

-

3 min czytania

Na ilość materiału fani Gwiezdnych Wojen nie mogą narzekać – liczne książki, komiksy, seriale, filmy i teraz jeszcze świetnie zapowiadające się anime. 

Nie jest tajemnicą, że Gwiezdne Wojny są w dużej mierze inspirowane filmami Akiry Kurosawy, japońskiego reżysera znanego m.in. z adaptacji dzieł Szekspira. Nowa Nadzieja, czyli pierwszy film z uniwersum stworzonego przez George’a Lucasa, to praktycznie że kopia Ukrytej Twierdzy wspomnianego reżysera, a sami Rycerze Jedi i ich filozofia są interpretacją elementów szintoizmu, buddyzmu i bushido.

Przez wszystkie lata istnienia Star Wars japońscy twórcy mieli szansę pracować z tym uniwersum jedynie pod postacią mangowych wersji oryginalnej trylogii i wielu figurek, z których Kraj Kwitnącej Wiśni jest bardzo znany w fandomowej społeczności. Na szczęście teraz ma to się zmienić i będziemy mogli w końcu spojrzeć na odległą galaktykę przez kompletnie inny pryzmat niż dotychczas.

W zeszłym roku Disney zapowiedział ponad 10 produkcji osadzonych w świecie Luke’a Skywalkera i złego Galaktycznego Imperium. Jedną z nich ma być Star Wars: Visions czyli antologia dziewięciu krótkometrażowych filmów animowanych prosto od najlepszych japońskich scenarzystów i animatorów, którzy dostali całkowicie wolną rękę jeśli chodzi o temat opowieści i jej formę. Dziś otrzymaliśmy pierwsze spojrzenie na całą serię oraz listę tytułów wszystkich filmów wraz z twórcami odpowiedzialnymi za każdy z nich.

Oto , co zobaczymy oglądając Gwiezdne Wojny: Wizje (w nawiasie odpowiedzialne za produkcję studia i ich wcześniejsze dzieła):

 • The Village Bride (Kinema Citrus – Code: Breaker, Made in Abyss)
 • Tattoine Rhapsody (Studio Colorido – Penguin Highway, Pokemon: Twiligth Wings)
 • Lop & Ocho (Geno Studio – Golden Kamuy)
 • T0-B1 (Science SARU – Devilman Crybaby, Ride Your Wave)
 • Akakiri (Science SARU)
 • The Elder (Studio Trigger – Kill la Kill, Promare)
 • The Twins (Studio Trigger)
 • The Duel (Kamikaze Douga – Jojo’s Bizarre Adventure)
 • The Ninth Jedi (Production I.G. – Ghost in the Shell: Stand Alone Complex)

Spektrum twórców jest naprawdę różnorodne, co zresztą widać po obranej przez nich stylistyce na wielu ujęciach zaprezentowanych w zapowiedzi. Co ciekawe wszystkie te historie będą niekanoniczne i staną się w momencie premiery częścią starego kanonu czyli Legend.

Wszystkie odcinki Star Wars: Visions ukażą się w tym samym momencie drugiego września 2021 roku, oczywiście na niedostępnej jeszcze u nas platformie Disney Plus.

czytaj też: Vampire: The Masquerade – Swansong dostaje nowy trailer i zalicza obsuwę

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

  Mogą Ci się spodobać

  Więcej w kategorii Anime