GamingIndie Gaming

Among us w końcu trafiło na konsole. Na razie jedynie na Nintendo Switch

-

2 min czytania

Among Us na Switcha zostało ogłoszone wczoraj i zadebiutowało na przenośnej konsoli zaledwie kilka godzin później.

O tym, że Among Us pojawi się na konsolach, mówiło się od dłuższego czasu. Fakt, że pojawił się port na Nintendo, oznacza, że niedługo możemy otrzymać wersje zarówno na PlayStation i XBoxa.

Among Us nadal nie posiada własnego czatu głosowego, więc kontakt między graczami będzie taki sam jak w wypadku wersji mobilnej. Wersja na Nintendo posiada crossplay, więc nie musicie się martwić, że korzystając ze Switcha nie będziemy mogli odpalić gry ze znajomymi na smartfonach.

Aby grać na Nintendo, będziecie niestety potrzebowali specjalnego konta Nintendo i wykupionego Nintendo Switch Online.

Among Us oryginalnie zadebiutowało w 2018 roku. Zostało stworzone przez InnerSloth.

Among Us na konsole

Początkowo gra nie przyciągnęła do siebie miliony fany. Była tworzona przez małe studio, które nie miało kasy na wielką promocję w mediach. Jej mały fanbase był jednak zakochany w tytule i pozwalał twórcom patrzeć na przyszłość z pozytywnym nastawieniem. Bo gdy już w końcu miałeś okazję odpalić Among Us, szybko się uzależniałeś.

Wszystko się zmieniło w ostatnich miesiącach, gdy gra zaczęła zyskiwać popularność na Twitchu. Początkowo grali w nią głównie angoljęzyczni streamerzy, ale z czasem tytuł zaczął również panować wśród polskich twórców.

Among Us to tytuł multi, w którym 10 osób wciela się w kolorowe stworki. Część z nich to załoga, którzy mają za zadanie wykonać kilka prostych zadań. Reszta to impostorzy, którzy mają przeszkodzić pozostałym osobom – zabijając ich i sabotując ich pracę.

Ci pierwsi oprócz wykonania powierzonych im zadań muszą odgadnąć, kim są impostorzy.

Krótko mówiąc, Among Us to taka komputerowa wersja Mafii, w którą grał każdy student i nastolatek na zielonej szkole.

Poniżej możecie zobaczyć nagranie z Indie World Showcase w trakcie, którego ogłoszono, że Among Us trafi również na Switcha. Pozostaje nam czekać, aż tytuł również trafi na pozostałe konsole.

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming